هدر سایت هیئت معارف جنگ
قطعنامه های سازمان ملل در جنگ ایران و عراق
کتاب آموزش معارف جنگ
نرم افزار معارف جنگ (اندروید)
بازگشت به بالا

نیروی هوایی در دفاع مقدس

بخش سیزدهم: عملیات اچ3

عملیات هوایی اچ3 یا الولید را می توان یکی از شاهکارهای عملیات های هوایی جهان نام نهاد. خلبانان جان بر کف نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در این عملیات متهورانه که در روز 15 فروردین 1360 اجرا شد، با عبور از پیشرفته ترین و مرگبارترین سامانه های پدافندی عراق، تا اعماق این کشور نفوذ کردند و پایگاه هوایی الولید(اچ3) را که در شرقی ترین نقطه عراق و نزدیکی مرز این کشور با اردن واقع شده بود، مورد حمله قرارداده و دهها فروند از جنگنده های مدرن عراقی را که در آن مستقر بودند و به زعم خود از تیر رس نیروی هوایی ایران خارج شده بودند، منهدم کردند. در ادامه، بخشی از مدارک مربوط به این عملیات در اختیار مخاطبین محترم سایت قرار می گیرد.

عکس هوایی

نقشه

گزارش سرگرد خلبان محمود اسکندری


قسمت ارائه دهنده: مدیریت تولید محتوا
توجه
شما می توانید برای دریافت بعضی مطالب از طریق کانال، اینجا کلیک تا عضو کانال معارف جنگ شوید و یا شمار تلفن خود را با کلیک بر روی این قسمت وارد کنید تا شما را عضو کانال کنیم
تویضیحات در موتور جستجو
نیروی هوایی در دفاع مقدس


آدرس: تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی

تماس: 02122979698

کدپستی: 1676653517

صندق پستی: 554-19575

آدرس پست الکترونیکی: Info@maarefjang.ir

پیام کوتاه:300040004620

کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015