هدر سایت هیئت معارف جنگ
قطعنامه های سازمان ملل در جنگ ایران و عراق
کتاب آموزش معارف جنگ
نرم افزار معارف جنگ (اندروید)
بازگشت به بالا

بررسی نقش شهید صیاد شیرازی در وحدت و انسجام نیروهای مسلح در عملیات مرصاد

چکید                                                                                           سرهنگ خلبان هوانیروز مهدی رشیدی

آنچه مسلم است در روزهای پایانی جنگ شرایطی به وجود آمد که پذیرش قطعنامه 598 از طرف جمهوری اسلامی ایران در یک حالت اضطرار پذیرفته شد و اثر روحی - روانی منفی بر نیروهای مسلح کشور داشت. منافقین کوردل، با فرصت­طلبیوباانجامعملیاتی با عنوان فروغ جاویدان و به خیال باطل تصرف تهران و سقوط نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از محور خانقین، خسروی، سرپل­ذهاب، کرند، اسلام‌آباد، کرمانشاه به نیروهای ایران اسلامی حمله‌ور شدند.

هدف این مقاله تبیین نقش شهید صیاد شیرازی در وحدت و انسجام نیروهای مسلح در عملیات مرصاد می‌باشد و تحقیقی است کاربردی که به روش تاریخی انجام گرفته است و به دلیل روش تاریخی فاقد فرضیه می‌باشد. محقق در پی پاسخ این سؤال است که نقش شهید صیاد شیرازی در وحدت و انسجام نیروهای مسلح در عملیات مرصاد چگونه بوده است؟ در این تحقیق اطلاعات و داده‌ها به‌صورت کتابخانه‌ای گردآوری‌شده‌اند.نتایج به‌دست‌آمده از تجزیه‌وتحلیل کیفی داده‌ها بیانگر این مطلب است که شهید امیر سپهبد علی صیاد شیرازی  نقش بسیار مطلوبی را در وحدت و انسجام نیروهای مسلح در عملیات مرصاد در پایان جنگ تحمیلی ایفا نموده است. پیشنهاد می‌گردد شرایط چهار ماه پایانی جنگ به‌عنوان یک موضوع همایش جداگانه مورد تجزیه‌وتحلیل قرار بگیرد تا آیندگان بتوانند به‌درستی در رابطه با ماه‌های پایانی جنگ و شرایط اقتصادی، سیاسی، فرهنگی حاکم بر آن زمان قضاوت نمایند.

جهت دانلود این مقاله اینجا کلیک کنید 

 


قسمت ارائه دهنده: مدیریت تولید محتوا
توجه
شما می توانید برای دریافت بعضی مطالب از طریق کانال، اینجا کلیک تا عضو کانال معارف جنگ شوید و یا شمار تلفن خود را با کلیک بر روی این قسمت وارد کنید تا شما را عضو کانال کنیم
تویضیحات در موتور جستجو
بررسی نقش شهید صیاد شیرازی در وحدت و انسجام نیروهای مسلح در عملیات مرصاد


آدرس: تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی

تماس: 02122979698

کدپستی: 1676653517

صندق پستی: 554-19575

آدرس پست الکترونیکی: Info@maarefjang.ir

پیام کوتاه:300040004620

کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015