هدر سایت هیئت معارف جنگ
قطعنامه های سازمان ملل در جنگ ایران و عراق
کتاب آموزش معارف جنگ
نرم افزار معارف جنگ (اندروید)
بازگشت به بالا

نگاهی به پروندۀ گردان 153در دفاع مقدس، به روایت امیر جانباز منوچهر کهتری فرمانده وقت گردان-5

قسمت ارائه دهنده: پایگاه اطلاع رسانی


گردان 153 و شکست حصر آبادان، چرا شکست حصر آبادان را ثامن الائمه (ع) نامیدند؟

با تخلیۀ مهمات مورد نیاز و اعلام بخش عمده ای از نیازهای نیروها در خط  به وسیلۀ  سرهنگ نامجو (شهید موسی نامجو وزیر دفاع وقت بودند) مقدمات انجام یک عملیات  موفق  فراهم شد. مسئولان نظامی که در قرار گاه عملیاتی دور هم نشسته بودند، هر کسی اسمی را برای عملیات پیشنهاد داد.


حافظان بیت المال، به وزیری چه کار دارم؟ «شهید محمّد بروجردی»

قسمت ارائه دهنده: پایگاه اطلاع رسانی


زمانی از گوشه و کنار شنیدیم که بناست بروجردی وزیر سپاه شود. در جلسه ای او را دیدم و به شوخی گفتم:  ان شاء الله داری می روی وزیر شوی؟! با همان چهرة معصوم و عالمانه و لبخند همیشگی گفت:


خاطراتی خواندنی از رزمندگان دفاع مقدس : گردان شهادت (3)

قسمت ارائه دهنده: پایگاه اطلاع رسانی


پاتک - قسمت اول

سروان سروان...؟

 از نقشۀ عملیاتی که پیش رو داشتم، فوری چشم انداختم به دهانۀ سنگر. گوشۀ پتوى خاکستری پس رفت و صورت گرد ستوان مجتبی زارعی تا گردن داخل آمد. نفس نفس می زد و ملتهب و نگران بود.


حافظان بیت المال- شهید عباس بابایی 

قسمت ارائه دهنده: پایگاه اطلاع رسانی


عدم استفاده از امکانات فرماندهی

در دفتر شهید بابایی نشسته بودم که دختر سرهنگ بابایی زنگ زد، گفت:بگویید پدرم خودش را سریع به خانه برساند. حال مادرم خوب نیست.موضوع را به شهید بابایی گفتم و با پیکان اداره به منزل رفتیم. جلو منزل که رسیدیم شهید بابایی سریعاً پیاده شد و به منزل، که در طبقة چهارم بود، رفت. لحظه ای بعد در حالی که ناراحتی در چهره اش پیدا بود، برگشت. گفتم: چه شده؟


23 اردیبهشت سالروز عملیات آزادسازی شهر سنندج         

قسمت ارائه دهنده: پایگاه اطلاع رسانی


عملیات آزادسازی شهر سنندج از زبان امیر سرتیپ سید حسام هاشمی     

در پی فرمان سرنوشت ساز حضرت امام خمینی(ره) در 27 مرداد سال 1358 در آزادسازی شهر پاوه و حرکت سراسری نیرو های مسلح (ارتش، سپاه، ژاندارمری) به سوی کردستان، جریان به سمتی پیش می رفت که برای همیشه غائله احزاب و گروهک های ضد انقلاب در کردستان سرکوب و خاتمه یابد.آدرس: تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی

تماس: 02122979698

کدپستی: 1676653517

صندق پستی: 554-19575

آدرس پست الکترونیکی: Info@maarefjang.ir

پیام کوتاه:300040004620

کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015