• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
چند رسانه ای
قطعنامه ها
کتاب های آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

متن سخنان امیر سرتیپ 2 بختیاری در مرکز آموزشی شهدای01


سیر جنگ در سال دوم جنگ و چرایی ورود به خاک عراق

متن سخنان امیر سرتیپ ۲ بختیاری در مرکز آموزشی شهدای ۰۱

بخش بسیار مهمی از تاریخ معاصر ایران که در ۲۰ سال قبل اتفاق افتاد دوران دفاع مقدس می باشد که در طول تاریخ سه‌هزارساله‌ی ایران از مهم‌ترین جنگ‌های ما می‌باشد که آثار آن حداقل تا چندین ده سال دیگر در جامعه‌ی ما، منطقه و جهان در ابعاد نظامی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی باقی خواهد ماند. ما با استفاده از نمایش قدرتمان در این جنگ هم‌اکنون در دنیا قدرت‌نمایی می‌کنیم و خود را بازیگر مهم منطقه و جهان می‌دانیم. ما در طول تاریخ خود جنگ‌های زیادی را تجربه کرده‌ایم.

1391/8/25 967 0
پدافند هوایی ایران در هشت سال دفاع مقدس

متن سخنان امیر سرتیپ غلامی در دوره آموزش معارف جنگ که در جمع دانشجویان سال سوم دانشگاه شهید ستاری ایراد گردیده است.

 

امیر سرتیپ براتعلی غلامی در سال 1348 وارد دانشگاه افسری و در سال 1351 از این دانشگاه فارغ التحصیل گردید. ایشان پس از گذراندن دوره های تخصصی پدافند هوایی، دوره های آموزش عالی، دافوس و دکتری خود را در دانشگاه عالی دفاع ملی با موفقیت پشت سر گذاشتند.

1391/8/25 910 0

ضربه سنگین نیروی هوایی بر پیکره ارتش عراق


 

متن سخنان امیر سرتیپ 2 خلبان خلیلی

جنگ 8 ساله ی تحمیلی عراق بر علیه ایران در ساعت 14 سی و یک شهریور ماه سال 1359 با تجاوز هواپیماهای جنگنده ی دشمن به اکثر پایگاه های نیروی هوایی آغاز شد. در آن زمان من ستوان یکم خلبان در پایگاه  تبریز بودم و در هواپیمای اف-5 خدمت می کردم. وقتی که ما در ناباوری شاهد پدیدار شدن هواپیمای سوخو20 نیروی هوایی عراق در آسمان تبریز بودیم، و باز در کمال ناباوری شاهد بودیم...

1391/8/27 1217 0
متن سخنان سرتیپ ناصر آراسته در ستاد فرماندهی هوانیروز

سیزده آبان روز مقابله با استعمار آمریکا

بعضی ها سؤال می کنند با همه ی دشمنی آمریکا با ما چرا به کشور ما حمله نمی کند؟ من یک سال و نیم قبل از حمله ی آمریکا به عراق، تحلیلی را در ستاد کل ارتش ارائه دادم و اشاره کردم که آمریکا به عراق حمله خواهد کرد. همان موقع هم این مطلب را ذکر کردم که، ولی جرأت حمله به ایران را ندارد... 

1391/10/17 380 0
سخنان امیر سرتیپ آراسته در مراسم بزرگداشت سالروز بازگشت آزادگان و سالگرد شهادت سرلشگر آزاد? خلبان لشگری(انتشار مجدد)

آزادگان پرتویی از اسلام، عزّت، حماسه و معنویت را در دل شهرهای دشمن ساطع می کردند

با سلام به محضر شهدا، آزادگان، مفقودین، جانبازان و خانوادهای معزز این بزرگواران و با سلام خدمت پدر شهیدان، حضرت امام (ره) و با سلام خدمت فرمانده ی پاسگاه فرماندهی رزمایش حضور برای عملیات ظهور، حضرت آیت الله خامنه ای و سلامی از بن جان به امام زمان و با تقدیم صلوات به محضر ایشان صلوات الله و سلامه علیه.

1391/10/17 372 0
اسارت یعنی...

هر روز از دوران هشت ساله ی دفاع مقدّس قصه های واقعی و به یاد ماندنی همراه با خود دارد که با تمام سختی های آن شیرین و دلنشین است. درست است جنگ به مفهوم واقعی خود برای هر انسان در هر مسلک و دینی نا خوشایند است اما یکی از دلایلی که جنگ یا به عبارتی زیباتر، دفاع مقدّس ما را از جنگهای دیگر متمایز کرده ، صبغه ی الهی و مذهبی یا همان جهاد فی سبیل الله که یکی از فروع دین مان نیز هست می باشد. شهادت ، مجروحیت و اسارت واژه هایی شاخص در دفاع مقدس ماست.

1391/10/17 567 0
شهید صیاد، جغرافیا و رزم

 در روزهای 21 الی 23 خردادماه 1367 دانشگاه امام حسین (ع) همایشی تحت عنوان «جغرافیای کاربردی و جنگ» برگزار نمود که مقالات برتر آن همایش در کتابی چاپ و منتشر گردید. شهید سپهبد صیاد شیرازی یک سخنرانی علمی تحت عنوان «تحلیلی از رابطه‌ی علم جغرافیا و رزم» در آن همایش ایراد نمود.مطالب سخنرانی آن شهید حاوی نکات گرچه کوتاه ولی...

1391/10/17 928 0
پژوهش باید از تحریف، کتمان و فراموشیِ واقعیّت مبرّا باشد

متن سخنان امیر سرتیپ ناصر آراسته در همایش اساتید و پژوهشگران پیشکسوت نیروهای مسلّح در استان مرکزی

قبل از هر چیز خداوند بزرگ را شاکر و سپاسگزارم که امروز این سعادت نصیبم گردید که در محضر جمعی از فرماندهان، اساتید، مربّیان و معلّمان خودم حضور پیدا کنم و قبل از عرض سخنم، عرضه بدارم که...

1391/10/17 453 0

پدافند هوایی ایران در هشت سال دفاع مقدس


متن سخنان امیر سرتیپ غلامی در دوره آموزش معارف جنگ که در جمع دانشجویان سال سوم دانشگاه شهید ستاری ایراد گردیده است.امیر سرتیپ براتعلی غلامی در سال 1348 وارد دانشگاه افسری و در سال 1351 از این دانشگاه فارغ التحصیل گردید. ایشان پس از گذراندن دوره های تخصصی پدافند هوایی، دوره های آموزش عالی، دافوس و دکتری خود را در دانشگاه عالی دفاع ملی با موفقیت پشت سر گذاشتند. حضور مستمر در جبهه های هشت سال دفاع مقدس در کنار همرزمانی چون شهید عباس بابایی، شهید منصور ستاری و همچنین سه سال ارشدیت در جنگ و نشان فتح، از افتخارات ایشان می باشد

1391/8/25 671 0
سیر جنگ در سال دوم جنگ و چرایی ورود به خاک عراق

متن سخنان امیر سرتیپ 2 بختیاری در مرکز آموزشی شهدای 01

بخش بسیار مهمی از تاریخ معاصر ایران که در 20 سال قبل اتفاق افتاد دوران دفاع مقدّس می باشد که در طول تاریخ سه‌هزارساله‌ی ایران از مهم‌ترین جنگ‌های ما می‌باشد که آثار آن حداقل تا چندین ده سال دیگر در جامعه‌ی ما، منطقه و جهان در ابعاد: نظامی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی باقی خواهد ماند. ما با استفاده از نمایش قدرت مان در این جنگ، هم‌اکنون در دنیا قدرت‌نمایی می‌کنیم و خود را بازیگر مهم منطقه و جهان می‌دانیم. ما در طول تاریخ خود جنگ‌های زیادی را تجربه کرده‌ایم. برای نمونه...

1391/10/17 880 0
4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتمایی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015