بازدید سردار سرلشکر سید رحیم صفوی از هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
به دعوت هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی، سردار سرلشکر سید رحیم صفوی مشاور و دستیار فرماندهی معظم کل قوا به همراه هیئتی در مورخه 1397/05/01 از هیئت مذکور بازدید به عمل آورد.

این بازدید بمنظور آشنایی هرچه بیشتر سردار صفوی با هیئت معارف جنگ صورت گرفت، به همین دلیل جلسه‌ای با شرکت ریاست محترم هیئت معارف، امیر سرتیپ آراسته و جانشین محترم ایشان، امیر سرتیپ سید حسام هاشمی، امیر سرتیپ خرم طوسی نماینده تامالاختیار فرماندهی محترم کل اجا در هیئت معارف جنگ و نیز معاونت‌ها و مدیران بخش‌های مختلف در حضور وی تشکیل شد.

پس از تلاوت قرآن مجید و نواخته شدن سرود جمهوری اسلامی ایران، امیر آراسته ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین، ابتدا کارکنان حاضر هیئت را معرفی و سپس بخشی از فرمان مقام معظم رهبری که خطاب به سردار صفوی در خصوص آشنا نمودن نسل جوان با فعالیت‌های زمان جنگ و دوران دفاع مقدس ابلاغ گردیده بود، را قرائت و اضافه نمود، هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی آماده است حداکثر مساعدت و همکاری را با سردار صفوی در خصوص اجرای فرمان مطاع فرماندهی معظم کل قوا به ایشان مبذول نماید.

پس از آن، معاون هماهنگ کننده هیئت معارف جنگ گزارشی از ساختار و فعالیت‌های انجام‌شده از بدو تشکیل هیئت معارف تاکنون را ارائه نمود.

سپس سردار صفوی با ابراز خرسندی از این بازدید و دیدار همرزمان سابق در کردستان و جبهه‌های جنگ تحمیلی و نیز با گرامی‌داشت یاد و خاطره 48هزار شهید ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: کاری را که شهید صیاد شیرازی با اخلاص آغاز کرده، امروز تا بدین حد رشد نموده که بالغ ‌بر 800هزار نفر از کارکنان وظیفه در سطح ارتش مورد آموزش قرار گرفته‌اند که اگر کارکنان پایور هم به این آمار اضافه‌شود بیش از یک ‌میلیون نفر خواهد شد که کار بسیار بزرگی است.

هیئت معارف جنگ، همان‌گونه که از ارتش انتظار می‌رود، این اقدامات را با نظم، انضباط، هماهنگی و برنامه‌ریزی به انجام رسانده است.

بردن سالانه دو هزار نفر دانشجو به میدان‌های عملیاتی کار بسیار بزرگی است و انجام چنین کارهایی، انگیزه‌های بالایی را طلب می‌کند که البته از رزمندگان دوران دفاع مقدس برمی‌آید.

وی افزود: ما هم دو سال است که بر اساس فرمایشات حضرت آقا کار را در سپاه شروع کرده‌ایم.

در خاتمه، سردار صفوی از بعضی قسمت‌های هیئت معارف جنگ، از جمله مرکز اسناد بازدید به عمل‌آورد و بیان‌داشتند اقدامات هیئت الگوی مناسبی برای اقدامات ما خواهد بود.

در خاتمه بازدید، لوح استاد افتخاری هیئت معارف همراه با یادنامه این هیئت و کتاب‌های چاپ‌شده معارف جنگ جهت بهره‌برداری در دفتر سردار صفوی به ایشان اهداء گردید.

 

 

 

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده