پرسش و پاسخ هفته
کمی هم از معایب جنگ صحبت کنید. چون با تعریف و تمجیدهایی که از جنگ می­شود خیلی­ها علاقمند می­شوند که باز هم به استقبال جنگ بروند. پاسخ زیر بر اساس نظرات تعدادی از پیشکسوتان و اساتید معارف جنگ شهید صیاد شیرازی به این پرسش ارائه شده است، آیا شما بازدید کنندۀ عزیز به ویژه محققین و پژوهشگران و پیشکسوتان گرانقدر عرصۀ دفاع مقدس این پاسخ را تأیید می کنید؟ یا شاید نظر تکمیلی یا نظر دیگری دارید، در هر صورت خوشحال می شویم اگر نظر خود را در ذیل همین مطلب درج نمائید تا برای استفادۀ دیگران منتشر نمائیم

توجه داشته باشید، ما دنبال جنگ نبودیم و جنگ تحمیلی را ما شروع نکردیم، ما دفاع کردیم. اینکه می­گوییم دفاع مقدس، برای این است که در هر شرایطی دفاع، مقدس است و امروز هم به دفاع فکر می­کنیم و اگر از دفاع هشت ساله تمجید می­کنیم، واقعاً شاهکاری بود در طول تاریخ ایران و بایستی هرکسی عاشق دفاع و نجات کشور و دین و انقلابش در شرایط بحرانی باشد و برای آن شرایط باید دارای توکل به خدا، عشق به شهادت، علم و فن لازم و روحیه حماسی و شجاعت باشد.

شما بررسی کنید کدام مردمی در طول تاریخ از کشورشان این­طور دفاع کردند، هشت سال پافشاری کردند و نگذاشتند یک سانتی­متر از خاک کشور جدا بشود. تنها دوره در دویست سال اخیر که جنگ به ما تحمیل شده، ولی یک­ذره از حقوق­مان نگذشته و سازش نکرده­ایم این دوره است. این است که با افتخار از آن حرف می­زنیم، و الّا جنگ، مقدس نیست و پدیده زشتی است که همواره در طول تاریخ بوده است و در آینده نیز وجود خواهد داشت. اما دفاع، مقدس است و ما باید خودمان را همیشه برای دفاع آماده کنیم.

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده