شهید صیاد در کلام یاران(29)
سردار رضا محمدسلیمانی - مالک اشتر دوران جنگ امیر سپهبد علی صیادشیرازی یکی از امرای بسیجی و نمونه و در واقع «مالک اشتر دوران جنگ» بود. ویژگی­های منحصر بفرد ایشان در زندگی فردی و اجتماعی به عنوان الگویی در ابعاد عملی و نظری مطرح شده است. شهید صیادشیرازی با قلب خود فرماندهی می­کرد و با اخلاق، گفتار و حرکات خود، نقش چشمگیری در سیر تکاملی رفتار جوانان عاشق ولایت و انقلاب در عرصه دفاع مقدس داشت.

شهید صیادشیرازی، نمونه بارز انسانی مخلص و فداکار بود و رفتار و گفتارش در همه صحنه­ها به عنوان مدیری ممتاز سرمشق همگان بود. در زمینه ارتباط با زیرمجموعه نیز بسیار دقیق و مشفقانه عمل می­کرد، به طوری که هرکسی در اولین برخورد با ایشان، شیفته اخلاق، منش و گفتارش می­شد.

شهید صیاد کسی بود که در دوران فرماندهی خود در دوران دفاع مقدس حتی با صحبت کردن خود پشت بی­سیم به رزمندگان روحیه می­داد. یکی از رموز موفقیت سپاه در برنامه­ها و عملیات­های موفق خود، همکاری و هماهنگی تنگاتنگ با ارتش بود و شهید صیادشیرازی در این بین نقش مؤثری داشت.

شهید صیاد بارها تا مرز شهادت پیش رفته بود. این شهید در طول هشت سال دفاع مقدس در جبهه­های کردستان، جنوب و غرب فرماندهی داشت و شهادت آرزوی دیرینه­اش بود. اما دشمنان به این دلیل که شهید صیادشیرازی الگو و اسوه همه رزمندگان و یاور ولایت بود و نمره ممتازی در فداکاری در دوران دفاع مقدس داشت، او را به شهادت رساندند. دشمنان می­خواستند با ترور شهید صیادشیرازی، به اهداف خود برسند، اما خون این شهید موجب شد مردم با سیره عملی و نظری ایشان بیشتر آشنا شوند.

به دلیل فداکاری شهید صیادشیرازی در «عملیات مرصاد»، این عملیات را با نام شهید صیادشیرازی می­شناسند.ن در محور عملیات­های جنوب، هم ارتش و هم سپاه نقش داشتند و بیشترین نقش هماهنگی و همکاری بین ارتش و سپاه را شهید صیاد بر عهده داشت. شهید صیادشیرازی در این عملیات و همگان با فرماندهان سپاه، مانند دو بازوی قدرتمند عمل می­کرد. مدیریت و روحیه بسیجی این شهید باعث شده بود تا همه رزمندگان جدای از ارتشی یا سپاهی بودن به ایشان عشق بورزند و ایشان را متعلق به ارتش، سپاه و بسیج بدانند.

بارها پیش آمده بود که شهید صیاد می­گفت: «زمانی که بوی شما پاسداران به من می­خورد، بهشتی می­شوم.» شهید صیادشیرازی خود را متعلق به همه نیروهای مسلح و وفادار به انقلاب می­دانست.

 

0 دیدگاه کاراکتر باقی مانده