• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

چهارمین مبحث تالار گفتگو به مناسبت سالگرد آزاد سازی خرمشهر


"نقاط قوت و ضعف تاکتیکی عملیات بیت المقدس"

پایگاه اینترنتی هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی  در تیرماه سال 1393 اقدام به ایجاد تالار گفتگو در این پایگاه نموده و بحٍث" عملیات رمضان اولین قدم در تنبیه متجاوز" را به مناسبت سالروز این عملیات در معرض بحث و گفتگو بین صاحب نظران قرار داد.

چهارمین مبحث تالار گفتگو به مناسبت سالگرد آزاد سازی خرمشهر،جنگ،دفاع مقدس،ارتش،هیئت معارف جنگ،شهید صیاد شیرازی،جنگ ایران و عراق

از آن زمان تا کنون دو مبحث "بررسی عملکرد ارتش در ماههای آغازین جنگ" و نیز بحث پیرامون "عملیاتهای ارتش" را در تالار گفتگو منتشر نموده که علاقمندان این مباحث مطالب خوبی را چه در نقد موضوعات و چه در تعریف آنها برای بازدید کنندگان عزیز در اختیار قرار داده اند که جای تشکر دارد.
با توجه به نزدیکی سالروز آزادسازی خرمشهر قهرمان که از نتایج عملیات  پیروز بیت المقدس بود، در این دور از تالار، بحث "نقاط قوت و ضعف تاکتیکی عملیات بیت المقدس" را به گفتگو گذاشته ایم و از همه پیشکسوتان دفاع مقدس و کارشناسان عزیز نظامی کشور و تمامی علاقمندان به حوزه دفاع تقاضا داریم، با شرکت در این گفتگو و نیز گفتگوهای آتی که به مناسبت های مختلف تعیین و به بحث گذاشته خواهد شد، شرکت فرمایند.

در محضر اساتید، شاید ذکر این نکته چندان ضروری نباشد که نتیجۀ تجزیه و تحلیل و بررسی دلایل پیروزی ها و شکست های عملیاتهای دفاع مقدس، گنجینه ارزشمندی است که توسط یادگاران سال های پر افتخار دفاع مقدس برای نسل های آینده، به ارمغان خواهد ماند.
ضمناً از همه کاربران محترم تقاضا داریم در صورتی که موضوع خاصی برای طرح در تالار گفتگو، مد نظر دارند، به این هیئت پیشنهاد نمایند تا پس از بررسی های لازم به بحث گذاشته شود. برای دیدن مبحث می توانید به منوی افقی سایت مراجع یا اینجا را کلیک کنید.

1394/2/23 786 0
قسمت ارائه دهنده: پایگاه اطلاع رسانی
تویضیحات در موتور جستجو
"نقاط قوت و ضعف تاکتیکی عملیات بیت المقدس" پایگاه اینترنتی هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی  در تیرماه سال 1393 اقدام به ایجاد تالار گفتگو در این پایگاه نموده و بحٍث" عملیات رمضان اولین قدم در تنبیه متجاوز" را به مناسبت سالروز این عملیات در معرض بحث و گفتگو بین صاحب نظران قرار داد.
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015