• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

هشتمین جلسه هم اندیشی بررسی تاریخی- علمی دوران دفاع مقدس


هشتمین جلسه هم اندیشی بررسی تاریخی- علمی دوران دفاع مقدس، روز چهار شنبه مورخه سوم مهر 1398در معاونت پژوهش هیئت معارف جنگ سپهبد شهید علی صیاد شیرازی برگزار شد.

دفاع مقدس، جنگ تحمیلی، معارف جنگ، شهید صیاد شیرازی، شهدای جنگ تحمیلی، امام خامنه ای

در این جلسه هم اندیشی که امیر سرتیپ سید ناصر حسینی، امیر سرتیپ دوم مسعود بختیاری، امیر سرتیپ دوم ابوالقاسم کیا، امیر سرتیپ دوم ناصر زنگنه، امیر سرتیپ دوم فرخی و امیر سرتیپ دوم حسن قربانی شرکت داشتند، سرهنگ توپخانه ستاد علی سجادی در باره عملکرد ارتش جمهوری اسلامی ایران در عملیات داخلی کردستان در بازه زمانی اعزام هیئت حسن نیت دوم در تاریخ 23 مهر 1358 تا آغاز جنگ تحمیلی مطالب خود را ارائه نمود.

وی با اشاره به این که پس از قبول شرایط گروهک های ضد انقلاب توسط هیئت اعزامی به ریاست داریوش فروهر که اصلی ترین و مهم ترین آنها بازگشت یگان های ارتش به پادگان های خود و خروج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از منطقه کردستان بود، اظهارداشت؛ پس از این واقعه ضد انقلاب بار دیگر بر شهرها، روستاها و محورهای مواصلاتی دو استان کردستان و آذر بایجان غربی و حتی مناطقی از استان کرمانشاه مسلط گردید و دست به جنایات فجیعی زد تا جایی که تعداد قابل توجهی از مردم مسلمان کرد این مناطق مجبور به مهاجرت به سایر مناطق کشور شدند.

وی سپس به شرح عملیات های انجام شده در این برهه زمانی، تاکتیک های اتخاذ شده از سوی ارتش و سپاه، نقش یگان های نیروی زمینی ارتش و هوانیروز و نیز ذکر تعدادی از شهدای ارتش پرداخت و در نتیجه گیری، اثرات مثبت و منفی عملیات داخلی کردستان را بر ارتش جمهوری اسلامی ایران بویژه در آغاز تجاوز نظامی عراق به ایران مورد تجزیه و تحلیل و بررسی قرار داد.

قابل ذکر است که حاصل این جلسات در آینده به صورت کتاب در اختیار علاقه مندان و پژوهشگران قرار خواهد گرفت.

 

 

 

 

 

1398/7/7 13:16:56 302 0
قسمت ارائه دهنده: پایگاه اطلاع رسانی
تویضیحات در موتور جستجو
هشتمین جلسه هم اندیشی بررسی تاریخی- علمی دوران دفاع مقدس، روز چهار شنبه مورخه سوم مهر 1398در معاونت پژوهش هیئت معارف جنگ سپهبد شهید علی صیاد شیرازی برگزار شد.
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015