• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

ارتش در نگاه فرمانده معظم کل قوا


من در یکی از اردوگاهای نظامی مربوط به ارتش چند روز قبل بازدیدی داشتم با برادران نظامی از سرباز، از افسر و درجه دار آن شور و اشتیاقی که در آنجا دیدم، برای هر بیننده ای، برای هر ناظری گریه آور بود. چطور ما می¬توانیم این همه برادران مومنی را که در خطوط آتش در زیر رگبار گلوله ها و خمپاره های دشمن قرار گرفتند، اینها را دور از ایمان و تعهد اسلامی بدانیم؟

دفاع مقدس، جنگ تحمیلی، معارف جنگ، شهید صیاد شیرازی، شهدای جنگ تحمیلی، امام خامنه ای، ارتش جمهوری اسلامی ایران، امام خامنه ای، ارتش و انقلاب، مجاهدت ار

 

بخش سوم: دارای بصیرت، معنویت و قدرت پایداری- 28

  1. قرار گرفتن برادران مومن در خطوط آتش در زیر رگبار گلوله ها و خمپارهای دشمن:

من در یکی از اردوگاهای نظامی مربوط به ارتش چند روز قبل بازدیدی داشتم با برادران نظامی از سرباز، از افسر و درجه دار آن شور و اشتیاقی که در آنجا دیدم، برای هر بیننده ای، برای هر ناظری گریه آور بود. چطور ما می­توانیم این همه برادران مومنی را که در خطوط آتش در زیر رگبار گلوله ها و خمپاره های دشمن قرار گرفتند، اینها را دور از ایمان و تعهد اسلامی بدانیم؟

  1. سرچشمه گرفتن نیروهای ارتش از کسانی که با ایمان می­جنگند و تحت تاثیر هوی و هوس خود قرار ندارند و از اصالت ها و انسان ها دفاع می­کنند:

وقتی مشخص شود که نیروهای ارتش، سپاه، بسیج در منطقه، از کسانی سرچشمه می­گیرند که با ایمان میجنگند و تحت تاثیر هوی و هوس خود قرار ندارند و از اصالت ها و انسان ها دفاع می­کنند، آن وقت ارتش های کوچک و بزرگ این منطقه این فکر را در سر نمی­پرورانند که هر چند یکبار حادثه ای ایجاد کنند و ماجراهایی به وجود آورند.

ما باید این نیروی رزمی را هرچه می­توانیم از لحاظ انسانی، معنوی، روحی و نظامی مقتدر کنیم و خوشبختانه ارتش ما در این خط گام های بسیار موثری برداشته است.

 

منبع: مجاهدت ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس، حمید کریمی و فاطمه کریمی، 1396، نشر آتشبار، تهران.

1398/5/19 11:28:37 293 0
قسمت ارائه دهنده: مدیریت تولید محتوا
تویضیحات در موتور جستجو
من در یکی از اردوگاهای نظامی مربوط به ارتش چند روز قبل بازدیدی داشتم با برادران نظامی از سرباز، از افسر و درجه دار آن شور و اشتیاقی که در آنجا دیدم، برای هر بیننده ای، برای هر ناظری گریه آور بود. چطور ما می¬توانیم این همه برادران مومنی را که در خطوط آتش در زیر رگبار گلوله ها و خمپاره های دشمن قرار گرفتند، اینها را دور از ایمان و تعهد اسلامی بدانیم؟
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015