• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

متن کامل پیام تاریخی امام خمینی (ره) به مناسبت پیروزی عملیات طریق القدس


و فرق است بين اين عزيزان، و آن گول خوردگان كه براي مقاصد پليد آمريكا و وابستگان آن به جنگ بر ضد اسلام و قرآن مجيد برخاسته اند. آنچه براي اين جانب غرور انگيز و افتخار آفرين است روحيه بزرگ و قلوب سرشار از ايمان و اخلاص و روح شهادت طلبي اين عزيزان كه سربازان حقيقي ولي الله الاعظم ارواحنا فداه هستند مي باشند و اين است فتح الفتوح

جنگ تحمیلی،دفاع مقدس،ارتش،هیئت معارف جنگ،شهید صیاد شیرازی،جنگ ایران و عراق،جنگ

به مناسبت پيروزي هاي اوليه عمليات طريق القدس و فتح بستان پيامهاي تبريكي از سوي رياست جمهوري ، رياست ستاد مشترك ارتش جمهوري اسلامي ايران، فرمانده نيروي زميني ارتش و فرمانده سپاه پاسداران به محضر امام خميني(ره) ارسال گرديد كه رهبر معظم انقلاب اسلامي در پاسخ به تبريكات نامبردگان ، پيامي فرستادند كه حاوي نكات عارفانه و ارزشمندي است كه بسيار شايان توجّه است و عنايت معظم له را به مسائلي فراتر و برتر از پيروزي هاي نظامي نشان مي دهد. ايشان در فرازي از اين پيام به اين مطلب اشاره مي فرمايند كه قبل از هر چيز وجـود و پيدايش چنين رزمندگـاني كه از دو جبـهه معنوي و صوري سرافراز بيرون آمده اند شايسته تبريك و افتخارات است و به ملّت شريف ايران بايد مبارك باد گفت كه چنين رزمندگاني قدرتمند و عاشقاني چنين محو جمال ازلي را تربيت و پرورش داده است. در واقع از نظر امام خميني(ره) آنچه شايان توجه و سرافرازي است وجود اراده دفاع در مقابل تجاوز در آحاد ملّت و عزم راسخ در از خودگذشتگي و ايثار است و اينكه ارزشهاي معنوي و انساني رزمندگان بر فتح ظاهري خاك ترجيح و برتري دارد.

بسم الله الرحمن الرحيم

جناب آقاي حاج سيد علي خامنه اي رئيس جمهوري محترم اسلامي ايران، تيمسار سرتيپ ظهيرنژاد رئيس ستاد مشترك ارتش جمهوري اسلامي ايران، سركار سرهنگ علي صياد شيرازي فرمانده نيروي زميني، جناب آقاي محسن رضايي فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامي.

<< اِن‏ تَنصُر الله يَنصُر كُم وَ يُثَبِّت اقدامَكُم >>

تلگراف‌هاي شريف كه بشارت پيروزي بزرگ قواي مسلّح شجاع را بر قواي شيطان آمريكايي صداميان كه با هجوم ظالمانه خود فتح قادسيه را به مرزهاي تهي از ايمان به غيب وعده مي دادند واصل گرديد. اتكاء به مسلسل و تانك و غفلت از خداوند قادر و جنود الهي انسانها را به ورطة هلاكت و فضاحت             مي كشاند. آنان كه رمز پيروزي را مجهز به جهاز شيطاني و ميگ ها و ميراژها  مي دانند و ايمان به غيب و خداوند قادر را به حساب نمي آورند و دم از (( پيروزي قادسيه)) مي زنند و رمز پيروزي قادسيه و مؤمنان صدر اسلام را باز نيافتند و قدرت ايمان و شهادت طلبي را نمي فهمند بايد با شكست مفتضحانه روبرو شوند و گوشمالي الهي ببينند. اينان از پيروزيهاي صدر اسلام كه پيروزي ايمان و خون بر شمشير و قواي جهنمي بود بايد عبرت بگيرند. مردم ايران و ارتش و سپاه و بسيج و ساير قواي نظامي و غيرنظامي براي حفظ اسلام و كشور اسلامي و رسيدن به لقاءالله دفاع مي كنند و فرق است بين اين عزيزان، و آن گول خوردگان كه براي مقاصد پليد آمريكا و وابستگان آن به جنگ بر ضد اسلام و قرآن مجيد برخاسته اند. آنچه براي اين جانب غرور انگيز و افتخار آفرين است روحيه بزرگ و قلوب سرشار از ايمان و اخلاص و روح شهادت طلبي اين عزيزان كه سربازان حقيقي ولي الله الاعظم ارواحنا فداه هستند مي باشند و اين است فتح الفتوح . من به ملّت بزرگ ايران و به فرماندهان شجاع قبل از آنكه پيروزي شرافتمندانه و بزرگ خوزستان را تبريك بگويم ، وجود چنين رزمندگاني كه از دو جبهه معنوي و صوري و ظاهر و باطن از امتحان سرافراز بيرون آمده اند ، تبريك مي گويم. مبارك باد بر كشور عزيز ايران و بر ملّت شريف ايران كه چنين رزمندگاني قدرتمند و عاشقاني چنين محو جمال ازلي و سربازاني چنين دلباخته دوست كه شهادت را آرزوي نهايي خود و جانبازي در راه محبوب را آرمان اصيل خويش مي دانند. افتخار بر رزمندگاني كه جبهه هاي نبرد را با مناجات خويش و راز و نياز با محبوب خود عطر آگين نموده اند فخر و عظمت بر جوانان عزيزي كه در راهي قدم برداشته و پاسداري از مكتبي مي كنند كه شكست ناپذير و سرتاپا پيروزي است و ننگ بر آنان كه در راهي جان خود را هدر مي دهند و عرض و آبروي خود را مي برند كه پيروزيشان شكست و زندگيشان ننگ آفرين است . اينجانب از فرماندهان محترم و رزمندگان عزيز قواي مسلّح نظامي و انتظامي ارتشي و سپاهي و بسيج مستضعفان و ژانـدارمري و شهرباني و عشاير محترم و نيروهاي نامنظم و مردمي تشـكّر و قـدرداني مي كنم. درود بر شما و همة آنان كه براي اسلام و كشور عزيز خود حماسه مي آفرينند از خداوند تعالي پيروزي نهائي رزمندگان اسلام و سلامت و سعادت همگان را خواهانم.

 

 

                                                                                     والسلام عليكم و رحمه ا... و بركاته

                                                                                     روح الله الموسوي الخميني

                                                                                              8/9/60

 

 

1398/2/28 11:13:5 526 0
قسمت ارائه دهنده: مدیریت تولید محتوا
تویضیحات در موتور جستجو
و فرق است بين اين عزيزان، و آن گول خوردگان كه براي مقاصد پليد آمريكا و وابستگان آن به جنگ بر ضد اسلام و قرآن مجيد برخاسته اند. آنچه براي اين جانب غرور انگيز و افتخار آفرين است روحيه بزرگ و قلوب سرشار از ايمان و اخلاص و روح شهادت طلبي اين عزيزان كه سربازان حقيقي ولي الله الاعظم ارواحنا فداه هستند مي باشند و اين است فتح الفتوح
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015