• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

پرسش و پاسخ هفته


نقش کارکنان فنی هوانیروز را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

پاسخ زیر بر اساس نظرات تعدادی از پیشکسوتان و اساتید معارف جنگ شهید صیاد شیرازی به این پرسش ارائه شده است، آیا شما بازدید کنندۀ عزیز به ویژه محققین و پژوهشگران و پیشکسوتان گرانقدر عرصۀ دفاع مقدس این پاسخ را تأیید می کنید؟ یا شاید نظر تکمیلی یا نظر دیگری دارید، در هر صورت خوشحال می شویم اگر نظر خود را در ذیل همین مطلب درج نمائید تا برای استفادۀ دیگران منتشر نمائیم.

جنگ تحمیلی،دفاع مقدس،ارتش،هیئت معارف جنگ،شهید صیاد شیرازی،جنگ ایران و عراق،جنگ

پرسنل متخصص و متعهد فنی هوانیروز در شرایطی از تخصص و تجربه قرار دارند که قادر هستند کلیه رده‌های تعمیراتی بالگردهای هوانیروز را به بهترین نحو انجام دهند و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد. اما نقش پرسنل فنی هوانیروز در جنگ، اگر نگوییم بیشتر، کمتر از خلبانان نبوده است.

بسیاری از کارکنان فنی شبانه‌روز تلاش می‌کردند بالگردها را آماده کنند، تا خلبانان بتوانند پرواز کنند. اطلاع داشته باشید یک ساعت پرواز حداقل 8 الی 10 ساعت کار فنی در پی دارد. هنگامی که خلبانان در منطقه عملیات مأموریت‌های پروازی بیشتری انجام می‌دادند، مسلماً کار کارکنان فنی نیز زیادتر می‌شد. بیشتر زمان‌ها در مناطق جنگی شب‌ها تا صبح کار می‌کردند تا وسایل پرنده را آماده کنند.

یکی از اتفاقاتی که در این خصوص قابل ذکر است را بیان می‌کنم: یکی از بالگردهای ما در منطقه عملیاتی در اثر اصابت گلوله یکی از موتورهایش را از دست می‌دهد و اجباراً در نزدیکی دشمن به زمین می‌نشیند، کارکنان فنی شبانه با کشیدن چادر برزنتی بر روی بالگرد موفق می‌شوند با چراغ قوه موتور هلی‌کوپتر را تعمیر کرده و به منطقه خودی مراجعت دهند. لذا شاید بتوان گفت نقش کارکنان فنی در بسیاری از مواقع کمتر از خلبانان نبوده و در مواقعی بیش از خلبانان هم بوده است.

1397/7/28 11:47:49 514 0
قسمت ارائه دهنده: پایگاه اطلاع رسانی
تویضیحات در موتور جستجو
نقش کارکنان فنی هوانیروز را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015