• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

19بهمن یاد آور بیعت تاریخی همافران و کارکنان نیروی هوایی با امام خمینی (ره)


 

امام خمینی (ره) در بیانات 19 بهمن سال 1359: ... آن روز را هم باید از «یوم اللَّه» ما حساب کنیم؛
- آن روز، ارزش اشخاص، مردان و گروهها ثابت مى‏ شود و نمایش پیدا مى‏ کند که روز سختى است و روز مرگ است؛
- آن روزى که شما آقایان نیروى هوایى آمدید در صحنه و مخالفت کردید با رژیم طاغوتى، آن روز ارزش شما در تاریخ ثبت شد و پیش خداى متعال هم محفوظ است؛

 

19بهمن یاد آور بیعت تاریخی همافران و کارکنان نیروی هوایی با امام خمینی (ره)،جنگ،دفاع مقدس،ارتش،هیئت معارف جنگ،شهید صیاد شیرازی،جنگ ایران و عراق

- آن روز روزى بود که شما و هرکس که به ملت مى‏ خواست پیوند کند و به آغوش اسلام بیاید مواجه با مرگ بود ... و شما آن روز امتحان دادید؛

جمعی از کارکنان نیروی هوایی که اکثریت غالب آنها را همافران تشکیل می دادند، با الهام از رهنمودهای امام خمینی (ره) در تاریخ 19 بهمن 1357 به صورت خود جوش و با گذشتن از جان، با لباس و علائم نظامی کامل در روز روشن و در مقابل دیدگان حیرت زدۀ عوامل حکومت نظامی، گارد شاهنشاهی و سازمان اطلاعات و امنیت کشور (ساواک) با یک سازماندهی مخفیانه، دسته جمعی برای دیدار با رهبر کبیر انقلاب (ره) و بیعت با ایشان درمحل اقامت آن حضرت حضور یافتند و موجبات قوت قلب مردم و تسریع و تسهیل پیروزی انقلاب گردیدند و از آن روز مردم تنها پس از سه روز تومار رژیم فاسد پهلوی را  برای همیشه درهم پیچیدند و انقلاب اسلامی خود را به پیروزی رسانیدند. به همین مناسبت امام خمینی (ره) در یکی از فرمایشات خودشان 19 بهمن را هم  "یوم الله" دانسته و آن را به عنوان روز نیروی هوایی اعلام فرمودند.

به همین مناسبت سخنرانی امام رحمت الله علیه در آن بیعت تاریخی و سپس سخنرانی ایشان در دومین سالگرد آن واقعۀ تاریخی و به یاد ماندنی را خدمت بازدیدکنندگان محترم تقدیم میداریم:
  سخنان امام خمینی (ره)  در مراسم  بیعت تاریخی 19 بهمن 1357:
درود بر شما سربازان امام عصر- سلام اللَّه علیه. همان طور که فریاد زدید تاکنون در خدمت طاغوت بودید. طاغوتى که تمام هستى ما را ساقط کرد، طاغوتى که خزاین ما را تهى کرد، طاغوتى که ما را برده خارجی ها کرد. و از امروز در خدمت امام عصر- سلام اللَّه علیه- و در خدمت قرآن کریم هستید. «قرآن کریم» ى که سعادت همه بشر را بیمه کرده است. «قرآن کریم» ى که هرکس در زیر بیرق او واقع بشود در دنیا و آخرت سعید است. «قرآن کریم» ى که آزادى و استقلال را توصیه کرده است. ما همه تابع قرآن کریم و تابع موازین اسلام و قواعد اسلام هستیم. ما همه از شماها، روحانیت از شماها تشکر مى ‏کند ...
طاغوت زدایى و برقرارى حکومت اسلامى.
ما امیدواریم که با هم [با] پیوستگى به هم بتوانیم این طاغوت ها را تا آخر از بین ببریم و به جاى او یک حکومت عدل اسلامى؛ که مملکت ما براى خودمان باشد و همه چیز ما به دست خودمان باشد. ما مى‏خواهیم که سرنوشت ما را خودمان تعیین کنیم نه سفارت امریکا و سفارت شوروى. ما مى ‏خواهیم که مملکت خودمان را خودمان تعمیر کنیم نه‏ یهودی ها و اسرائیل. ما مى‏ خواهیم مملکتمان را آزاد کنیم؛ اختناق در مملکت ما نباشد. ما مى ‏خواهیم ارتش ما آزاد باشد؛ اسرائیل در آن تصرف نکند، امریکا در آن تصرف نکند.
درود بر شما که قدر نعمت خدا را دانستید و به دامن قرآن پیوستید. درود بر شما که ترک کردید حکومت «طاغوت» را و به حکومتِ «اللَّه» پیوستید. من امیدوارم که سایر اشخاصى که در آن خدمت هستند، آنها هم وظیفه خودشان را بفهمند و به ملت بپیوندند. ما صلاح همه شما را مى‏خواهیم. ما مى ‏خواهیم که شما آزاد باشید. ما مى ‏خواهیم که مملکت را شما مستقل کنید. و ما مى ‏خواهیم که دیگران، کسان دیگر، کسانى که مى ‏خواهند در شما تصرف بکنند، اینها نباشند. دست اجانب کوتاه باشد. خداوند نصرت به همه شما عنایت کند. باید این نهضت را حفظ کنید تا ان شاء اللَّه به آخر نقطه و نهایت؛ که قیام یک حکومت عدل انسانى اسلامى است به جاى یک حکومت طاغوتى.
و سخنان ایشان در مراسم  دومین سالگرد 19 بهمن در تجدید بیعت کارکنان نیروی هوائی در سال 1359 :
- قدر آن روز را همه مى‏ دانیم؛ آن روز، روزى است که در تاریخ و در تاریخ نیروى هوایى ضبط است؛

حضار: فکورى (وزیر دفاع و فرمانده نیروى هوایى) و نمایندگان پرسنل نیروى هوایى.
ارزشهاى انسانى در اوقات عادى معلوم نمى ‏شود. در اوقاتى که آرام است یک کشور و به‏ طورعادى زندگى را مى ‏گذرانند، ارزش اشخاص و ارزش گروه ها معلوم نمى ‏شود.
در آن اوقات شاید همه کس مدّعى باشد، مدّعى ارزش، مدّعى انقلابى بودن. و ارزش اشخاص و ارزش گروه ها بعد از انقلاب و پیروزى نمى ‏تواند تحقّق پیدا بکند وعرضه شود؛ براى اینکه بعد از پیروزى هم گروه هاى مختلف مى ‏آیند و همه اظهار بستگى مى‏ کنند و همه اظهار انقلابى بودن. گروه هایى از اطراف براى استفاده و براى چیدن میوه از باغِ حاضرِ انقلاب جمع مى‏شوند؛ و گاهى هم یا بسیارى از اوقات هم، این گروهها، این اشخاص که براى میوه چیدن آمده ‏اند، حاضر نیستند که صاحب باغ هم با آنها شرکت کند! دربست همه چیز را براى خودشان مى‏ خواهند. شما بعد از انقلاب شاهد بودید که گروه هایى عرض وجود کردند و اشخاصى، و همه به صورت انقلابى وارد شدند و خواستند که در این انقلاب بهره بردارى کنند. و مع الأسف خود صاحب باغ ها را هم به عنوان شریک نشناختند. آن روز، ارزش اشخاص، مردان و گروهها ثابت مى ‏شود و نمایش پیدا مى ‏کند که روز سختى است و روز مرگ است ...
آن روزى که شما آقایان نیروى هوایى آمدید در صحنه و مخالفت کردید با رژیم طاغوتى، آن روز ارزش شما در تاریخ ثبت شد و پیش خداى متعال هم محفوظ است.
کارى که شما آن روز کردید با کارهایى که امروز مى ‏کنید بسیار تفاوت دارد. آن روز روزى بود که شما و هرکس که به ملت مى‏خواست پیوند کند و به آغوش اسلام بیاید مواجه با مرگ بود؛ مواجه با گرفتارى بود؛ مواجه با قدرت شیطانى بود. و شما آن روز امتحان دادید. کسانى که نظیر شما در صحنه آمدند و بر ضد طاغوت یا اعتصاب کردند و یا تظاهر کردند، آنها هم ارزش خودشان را به نمایش گذاشتند. لکن شما که از نظامی ها بودید و از نیروى هوایى طاغوت آن وقت بودید، این ارزش را بیشتر از دیگران عَرضه کردید که از طاغوت بُریدید و به اسلام پیوند کردید. و پیروزى انقلاب رهین همه ملت است و رهین اقدامات شما و سایر قوایى که بعد از شما به اسلام پیوستند و نمایش ارزش خودشان را دادند. آن روز را هم باید از «یوم اللَّه» ما حساب کنیم. روزى که خداى تبارک و تعالى شما برادران را و شما نیروى عظیم انسانى را در آن روز بسیج کرد؛ و شما اطاعت کردید از خداى تبارک و تعالى و به صف انسانى- اسلامى ملت پیوستید و به آغوش اسلام آمدید. قدر آن روز را همه مى‏دانیم. آن روز، روزى است که در تاریخ و در تاریخ نیروى هوایى ضبط است. و من از همه نیروها- چه نیروى هوایى و چه نیروى دریایى و چه زمینى- و از همه کسانى که قواى مسلَّح بودند آن وقت و در آن وقت در خدمت طاغوت بودند و بعد به خدمت اسلام آمدند، تشکر مى ‏کنم، و ملت اسلام از همه آنها قدردانى مى‏ کند ...

1393/11/17 2705 0
قسمت ارائه دهنده: پایگاه اطلاع رسانی
تویضیحات در موتور جستجو
امام خمینی (ره) در بیانات 19 بهمن سال 1359: ... آن روز را هم باید از «یوم اللَّه» ما حساب کنیم؛ - آن روز، ارزش اشخاص، مردان و گروهها ثابت مى‏ شود و نمایش پیدا مى‏ کند که روز سختى است و روز مرگ است؛
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015