• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

ارتش در نگاه فرمانده معظم کل قوا


فصل دوم: مردمی بودن ارتش-71

بخش سوم: تعلق ارتش به مردم

5- تعلق ارتش به ملت و دولت:

خوشبختانه ارتش جمهوری اسلامی در این زمان بهترین دوران عمر خود را می‌گذراند و برای اولین بار در تاریخ خود احساس می‌کند که از هیچ‌چیز جز ایمانش، ملتش، سیاست کشورش، دولتش و رهبر عزیز بزرگ و عالی‌قدرش، اطاعت نمی‌کند. نیرویش متعلق به ملت و دولت است و اگر زحمت می‌کشید، آموزش می‌بینید، عرق می‌ریزید و در نقاط سردسیر کشور در زمستان‌های سرد و نقاط گرمسیری در تابستان سوزان، رنج می‌برید و تحمل می‌کنید، دلتان شاد است که برای ملتتان، مردمتان و مرزهای میهنتان و انقلاب شکوهمندتان اینهمه را تحمل می‌کنید.

دفاع مقدس، جنگ تحمیلی، معارف جنگ، شهید صیاد شیرازی، شهدای جنگ تحمیلی، امام خامنه ای، ارتش جمهوری اسلامی ایران، ارتش و انقلاب، مجاهدت ارتش، ارتش و آرما

ارتش ما هیچ‌وقت چنین وضعی را نداشت.

امروز عناصر عزیز رزمنده‌ها، ارتش، سپاه، بسیج مردمی، ژاندارمری و شهربانی بااینکه مأموریت‌هایشان در مواردی مختلف است، در یک‌جهت، همه شریک‌اند و آن عبارت است از احساس فداکاری و جانبازی برای هدف‌ها و آرمان‌های این ملت. امروز مثل گذشته نیست که ارتش ما مال فرد باشد. امروز ارتش مال اندیشه‌ها و ایده‌ها و در خدمت فكرها و هدف‌های مقدس است. من در این نقطه از همکاری ارزشمند میان نیروهای مسلمان اطلاع دارم و مظهر آن را در این صبحگاه عمومی دارم مشاهده می‌کنم. شما در اینجا در مقابل عناصر و خطرات احتمالی دشمنانی قرار دارید که مایل‌اند مرزهای جمهوری را مورد تهدید قرار دهند. لذا همکاری، جانفشانی و مجاهدت شما یک ضرورت است. همچنان که خود شما هم به آن رسیدید و خوشبختانه آن را انجام می‌دهید. نیروی هوایی و دریایی در این منطقه همکاری ارزشمند و پیچیده‌ای را باهم انجام می‌دهند و این همکاری‌ها باید هر چه ظریف‌تر، پیچیده‌تر همه‌جانبه‌تر میان همه نیروهای رزمنده وجود داشته باشد و ادامه یابد.

منبع: مجاهدت ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس، حمید کریمی و فاطمه کریمی، 1396، نشر آتشبار، تهران.

1398/8/6 10:26:34 659 0
قسمت ارائه دهنده: مدیریت تولید محتوا
تویضیحات در موتور جستجو
فصل دوم: مردمی بودن ارتش-71 بخش سوم: تعلق ارتش به مردم 5- تعلق ارتش به ملت و دولت: خوشبختانه ارتش جمهوری اسلامی در این زمان بهترین دوران عمر خود را می‌گذراند و برای اولین بار در تاریخ خود احساس می‌کند که از هیچ‌چیز جز ایمانش، ملتش، سیاست کشورش، دولتش و رهبر عزیز بزرگ و عالی‌قدرش، اطاعت نمی‌کند. نیرویش متعلق به ملت و دولت است و اگر زحمت می‌کشید، آموزش می‌بینید، عرق می‌ریزید و در نقاط سردسیر کشور در زمستان‌های سرد و نقاط گرمسیری در تابستان سوزان، رنج می‌برید و تحمل می‌کنید، دلتان شاد است که برا
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015