• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

ارتش در نگاه فرمانده معظم کل قوا


بخش یکم: گام برداشتن ارتش در راه انقلاب-10

34- نزدیک تر و آمیخته تر شدن یکنواخت و مستمر به ارزشهای انقلابی:

یکی از سازمان ها و دستگاه های انقلابی که از آغاز انقلاب تا امروز، به طور یکنواخت و مستمر، به ارزش های انقلابی نزدیک تر و با آن آمیخته تر شده است، بی شک ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

35- زینت ملت ایران و انقلاب اسلامی:

نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران چه ارتش، چه سپاه، چه نیروی انتظامی و چه بسیج عظیم مردمی تا امروز هم برای ملت ایران و انقلاب اسلامی زینت بوده اند.

دفاع مقدس، جنگ تحمیلی، معارف جنگ، شهید صیاد شیرازی، شهدای جنگ تحمیلی، امام خامنه ای، ارتش جمهوری اسلامی ایران، امام خامنه ای، ارتش و انقلاب، مجاهدت ار

هرجا نام و یاد آنهاست، ذکر خیر نظام جمهوری اسلامی است. شجاعت آنان، مردمی بودن آنان، ایمان آنان، انصاف و جوانمردی آنان حتی با دشمن و قرار داشتن در کنار آحاد ملت، افتخارات بزرگی است که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی از آن برخورداند.

36- هیچکدام از اینها موجب نمی‌شود و موجب نشده است ارتش ما به هدف های والای انسانی و الهی نیندیشد: خصوصیت دوم این است که شما برای هدف مقدس و والایی خود را می‌سازید و آماده می‌کنید. اگر ارتش ها در هر جای عالم و متعلق به هر کشوری از کشورها، هدف شان به هدف های ناسیونالیستی و قومی محدود می‌شود، شما هدف تان یک هدف انسانی است. درست است که حصنِ حصینِ دفاع از ملت هم همین نیروهای مسلح ما هستند، و درست است که معنای صحیح وطن دوستی و میهن دوستی، همان چیزی است که یک ارتش درست کار و صادق القول انجام می‌دهد؛ یعنی دفاع از میهن با جان، نه فقط در مقام ادعا و با نام؛ اما هیچ کدام از این ها موجب نمی‌شود و موجب نشده است که تاکنون ارتش ما به هدف های والای انسانی و الهی نیندیشد.

 

منبع: مجاهدت ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس، حمید کریمی و فاطمه کریمی، 1396، نشر آتشبار، تهران.

1398/4/24 11:58:28 214 0
قسمت ارائه دهنده: مدیریت تولید محتوا
تویضیحات در موتور جستجو
نزدیک تر و آمیخته تر شدن یکنواخت و مستمر به ارزشهای انقلابی:یکی از سازمان ها و دستگاه های انقلابی که از آغاز انقلاب تا امروز، به طور یکنواخت و مستمر، به ارزش های انقلابی نزدیک تر و با آن آمیخته تر شده است، بی شک ارتش جمهوری اسلامی ایران است.
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015