• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

پرسش و پاسخ هفته


عراق که این‌همه به ما ظلم کرده، تجاوز کرده، مردم ما را کشته، اسرای ما را شکنجه داده، چرا ما باید با آنها روابط داشته باشیم و بگوییم کشور برادر عراق؟

پاسخ زیر بر اساس نظرات تعدادی از پیشکسوتان و اساتید معارف جنگ شهید صیاد شیرازی به این پرسش ارائه شده است، آیا شما بازدید کنندۀ عزیز به ویژه محققین و پژوهشگران و پیشکسوتان گرانقدر عرصۀ دفاع مقدس این پاسخ را تأیید می کنید؟ یا شاید نظر تکمیلی یا نظر دیگری دارید، در هر صورت خوشحال می شویم اگر نظر خود را در ذیل همین مطلب درج نمائید تا برای استفادۀ دیگران منتشر نمائیم.

جنگ تحمیلی،دفاع مقدس،ارتش،هیئت معارف جنگ،شهید صیاد شیرازی،جنگ ایران و عراق،جنگ

همه ما از دوران جنگ آسیب دیده‌ایم. بیشتر از همه رزمندگانی هستند که زنده مانده‌اند و خانواده‌های شهدا که مصیبت زیاد دیده‌اند. اما نباید مقصر را ملت عراق بدانیم. زیرا آنها هم گرفتار یک رژیم بعثی بودند. ما هم در صحبت‌هایمان می‌گوییم دشمن بعثی، نه مردم عراق. به هر حال ما دو ملت همسایه هستیم که قرن‌ها در کنار هم زندگی کرده‌ایم. علایق مشترکی داریم، اعتقادات مشترکی داریم، فرهنگ‌مان به هم نزدیک است، منافع مشترکی داریم، عتبات عالیات که ما حساسیت و علاقه بسیاری به آن داریم در آن کشور قرار دارد و مردم ما دوست دارند به آنجا تردد کنند. لذا ما نمی‌توانیم تا ابد روابط‌مان را قطع کنیم. جنگی اتفاق افتاده و مردم هر دو کشور از آن لطمه دیده‌اند و حزب بعث و صدام منهدم و نابود شده‌اند.

آثار و تبعات جنگ باید در جای خودش مدیریت بشود، ولی قطع ارتباط جایز نیست و هیچ‌کس، چه از لحاظ عقلی و چه دین و اخلاق این وضعیت را توصیه نمی‌کند و باتوجه به اینکه سربازان بیگانه در آن کشور هنوز هم حضور دارند، کدورت و دعوا بین ما باعث سوءاستفاده قدرت‌ها خواهد شد. ضمن اینکه دولت دوست و طرفدار ایران در عراق حاکمیت دارد؛ علاوه بر این منافع اقتصادی، سیاسی، امنیتی و اجتماعی مشترک داریم که از این طریق نیز منافع خاصی نصیب ما می‌شود که باید در این خصوص نیز طبق منافع ملی و آرمان‌های نظام اقدام کنیم. این است که به هر حال بهتر است دوست باشیم تا دشمن و فرصت دشمنی به دشمن مشترک ندهیم.

1397/5/20 11:53:53 415 0
قسمت ارائه دهنده: پایگاه اطلاع رسانی
تویضیحات در موتور جستجو
عراق که این‌همه به ما ظلم کرده، تجاوز کرده، مردم ما را کشته، اسرای ما را شکنجه داده، چرا ما باید با آنها روابط داشته باشیم و بگوییم کشور برادر عراق؟
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015