• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)

بررسی نقش شهید صیاد شیرازی در وحدت و انسجام نیروهای مسلح در عملیات مرصاد


چکید                                                                                           سرهنگ خلبان هوانیروز مهدی رشیدی

آنچه مسلم است در روزهای پایانی جنگ شرایطی به وجود آمد که پذیرش قطعنامه 598 از طرف جمهوری اسلامی ایران در یک حالت اضطرار پذیرفته شد و اثر روحی - روانی منفی بر نیروهای مسلح کشور داشت. منافقین کوردل، با فرصت­طلبیوباانجامعملیاتی با عنوان فروغ جاویدان و به خیال باطل تصرف تهران و سقوط نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از محور خانقین، خسروی، سرپل­ذهاب، کرند، اسلام‌آباد، کرمانشاه به نیروهای ایران اسلامی حمله‌ور شدند.

بررسی نقش شهید صیاد شیرازی در وحدت و انسجام نیروهای مسلح در عملیات مرصاد، جنگ، دفاع مقدس، ارتش، هیئت معارف جنگ، شهید صیاد شیرازی، جنگ تحمیلی، جنگ ایرا

هدف این مقاله تبیین نقش شهید صیاد شیرازی در وحدت و انسجام نیروهای مسلح در عملیات مرصاد می‌باشد و تحقیقی است کاربردی که به روش تاریخی انجام گرفته است و به دلیل روش تاریخی فاقد فرضیه می‌باشد. محقق در پی پاسخ این سؤال است که نقش شهید صیاد شیرازی در وحدت و انسجام نیروهای مسلح در عملیات مرصاد چگونه بوده است؟ در این تحقیق اطلاعات و داده‌ها به‌صورت کتابخانه‌ای گردآوری‌شده‌اند.نتایج به‌دست‌آمده از تجزیه‌وتحلیل کیفی داده‌ها بیانگر این مطلب است که شهید امیر سپهبد علی صیاد شیرازی  نقش بسیار مطلوبی را در وحدت و انسجام نیروهای مسلح در عملیات مرصاد در پایان جنگ تحمیلی ایفا نموده است. پیشنهاد می‌گردد شرایط چهار ماه پایانی جنگ به‌عنوان یک موضوع همایش جداگانه مورد تجزیه‌وتحلیل قرار بگیرد تا آیندگان بتوانند به‌درستی در رابطه با ماه‌های پایانی جنگ و شرایط اقتصادی، سیاسی، فرهنگی حاکم بر آن زمان قضاوت نمایند.

جهت دانلود این مقاله اینجا کلیک کنید 

 

1395/5/2 9:52:8 742 0
قسمت ارائه دهنده: مدیریت تولید محتوا
برای عضویت درکانال سایت هیئت معارف جنگ شهید صیاد شیرازی اینجا کلیک کنید
تویضیحات در موتور جستجو
بررسی نقش شهید صیاد شیرازی در وحدت و انسجام نیروهای مسلح در عملیات مرصاد
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015