• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

افسر مخابرات


خاطرات سرهنگ امیر قلی زارع-17

یکی دیگر از اقدامات انجام شده، ابتدای مسئولیت، جابجایی پرسنل کادر متناسب با شغل و تخصص آن‌ها بود که می‌گفتند خیلی از آن‌ها به علت نداشتن شغل سازمانی تا کنون ترفیع نگرفته‌اند و به صورت اضافه بر سازمان هستند. تعداد آن‌هاهم خیلی بالا است و قرار است به قسمت‌های دیگر در سطح لشکر تقسیم شوند، چنانچه این کار اجرا می‌شد، گردان مخابرات از پرسنل دوره دیده و دارای مهارت در تخصص‌های مختلف خالی می‌شد و گردان قادر به انجام مأموریت‌های احتمالی واگذاری نمي‌توانست باشد. لذا براي جلوگيري از اينكه تعداد زيادي از پرسنل متخصص مخابرات بدون سازمان شوند، تصمیم گرفتم که شخصاً این کار را انجام داده و اطمینان حاصل کنم و به راه حلی برای این مشکل برسم، برای نیل به این مقصود، صورت اسامی پرسنل موجود گردان که اکثراً هم در سطح استواری و ستوان یاری بودند از مسئول پرسنل گردان أخذ کردم و شب‌ها با خودم منزل می‌برم تا در سکوت شب بتوانم مشکلات پرسنل کادر درجه داری را برطرف نمایم.

جنگ تحمیلی،دفاع مقدس،ارتش،هیئت معارف جنگ،شهید صیاد شیرازی،جنگ ایران و عراق،جنگ

لذا برای این‌که حقی از کسی ضایع نگردد، کار را با استعانت از ذات مقدس الهی شروع کردم، شاید بیشتر از یک ماه این کار به طول انجامید و تمام شب‌ها تا پاسی از نیمه شب با سازمان که لایتغیر بود، چیدمان‌های مختلفی داشتم و با صورت اسامی، و جداول سازمان پرسنلی دست و پنجه نرم کردم تا این‌که پرسنل درجه داری و هم‌چنین ترفیع بگیران، انتصابات مطابق با درجه تخصص، به حول و قوه الهی سازماندهی شدند و کسی هم اضافه بر سازمان مشاهده نشد، بارها و بارها کنترل کردم اما به خواست خداوند متعال مشکلی دیده نشد. وقتی که فردا صبح به گردان رفتم و صورت اسامی را به مسئولین دادم که تایپ کنند، گفتند امکان ندارد، زیرا چندین بار این برسی‌ها را کرده‌اند و به نتیجه خاصی که مشکل درجه داران ترفیع بگیر را حل کند نرسیده بودند و کار لاینحل مانده بود.

گفتم شما طبق جدول سازمان و صورت اسامی پرسنلی که ترفیع بگیرند تایپ کنید و با نامه به من بدهید که به ستاد لشکر ببرم، آماده شد و من‌ هم پس از برسی مجدد امضاء نمودم و با نامه به شعبه سازمان، انتصابات رفتم و به هر کدام توضیحات لازم را دادم همه از این کار تعجب می‌کردند لذا پس از 48 ساعت و بررسی کامل، گویا آن‌ها هم از حل مشکل موجود خیلی خرسند بودند، به اتفاق حضور فرماندهی لشکر رفتیم و چگونگی انجام کار را که حدوداً یک ماه یا بیشتر روی آن کار واقعی انجام شده است را به استحضار فرماندهی لشکر رساندم، ایشان هم تعجب کردند و گفتند شما پرسنل درجه داری اضافه بر سازمان به خصوص ستوان یاران، زیاد دارید و تصمیم داشتیم آن‌ها را به سایر یگان‌های لشکر اختصاص دهیم، به استحضار ایشان رساندم که انتصابات پیشنهادی مطابق با درجه، تخصص و سازمان تطبیق داده شد و به حول و قوه الهی تمام پرسنل در محل‌های سازمانی متناسب با درجه، رسته و تخصص سازماندهی شده و بلا اشکال است فرماندهی محترم لشکر به مسئولین ذیربط دستور دادند سریعاً برابر پیشنهاد سرگرد زارع فرمانده گردان مخابرات لشکر اقدام کنید، در دستور درج- ترفیعات پرسنل هم مطابق مقررات ابلاغ شود بحول و قوه الهی بزرگترین مشکل گردان حل و فصل گردید زیرا مدت‌ها ابلاغ ترفیع درجه داران،ذینفع به تعویق افتاده بود). من هم مأموریت پیدا کردم پس از ابلاغ ترفیعات، ترفیع پرسنل ستوان یاری را از طرف ایشان اهدا نمایم، به همین مناسبت پس از ابلاغ از طریق لشکر جشن مناسبی هم در ستاد گردان تشکیل و ترفیع ستوان یاری پرسنل ذینفع را به آن‌ها اهدا نمودم.

 

مراسم اهداء ترفيع پرسنل

 

نصب درجه يكي از پرسنل

 

این قبیل پرسنل همیشه نگران آینده خود و سرانجام کار بودند که به خوبی در سطح گردان انجام گردید و همگی بسیار از این اقدام شایسته قدردانی کردند و تأثیر بسیار خوبی در سطح کلی گردان داشت، و پرسنل برای انجام وظیفه اتحاد خاصی پیدا کردند.

خداوند متعال هم در این موقعیت که مشکلات فراوانی در خدمت داشتم، دختری به من عنایت کردند و چون در زاد روز حضرت مریم (ع) بود نام او را مریم نهادیم و بحمدا... تا سطح کارشناسی رشته حسابداری تحصیل کردند و خانه‌دار شدند، با اهداء درجه به پرسنل اضافه بر سازمان، سطح روحیه پرسنل درجه داری گردان بسیار بالا رفت و مسئولیتی خاص در آن‌ها بوجود آمد به نحوی که همیشه درخواست داشتند در کلیه امور به من کمک نمایند و من هم از همکاری و همدلی آن‌ها قدردانی می‌کردم.

 

جمعي از پرسنل گردان مخابرات

 

بعد از ظهر همان روز که درجه ترفیع بگیران را ابلاغ کردم در سطح کوی زینبیه اعضای شورای اسلامی قبلی همگی استعفا کرده بودند و ساکنین دعوت شده بودند برای انتخاب اعضای شورای جدید. پس از اجرای گزارشات شورای قبلی، انتخابات جدید شروع و من در این انتخابات به سمت رئیس شورای اسلامی کوی انتخاب شدم، امور تعویض و تحویل و تحول نیز زیر نظر حجت‌الاسلام‌والمسلمین (...) امام جماعت کوی زینبیه انجام و با بررسی اوضاع و احوال کوی توسط شورای جدید تصمیماتی اتخاذ گردید و رياست اين شورا را به مدت تقریباً 20 سال به عهده داشتم، برای بهبود وضعیت نظافت محل، انتطامات، کشیک شبانه و نگهبانی کوی، انجام امور مسائل داخلی، عصرها و روزهای تعطیل جلساتی تشکیل و برای رفع نواقص و مشکلات تصمیم لازم اتخاذ می‌گردید، و هر روز یکی از اعضاء شورا وظیفه داشت امور داخلی را بررسی و جهت رفع اشکالات در جلسات شورا مسائل بررسی و اقدام لازم صورت مي‌گرفت (لذا از شرح اقدامات انجام شده در این رابطه خوداری می‌شود).

چندین بار شعبات انتخابی براي انتخابات مجلس در کوی تشکیل و انجام شد و هماهنگی‌های لازم توسط این‌جانب و نماینده معرفی شده شورای اسلامی کوی با ستاد انتخاباتی محلات و حتی منطقه تهران‌نو که کوی زینبیه در آن محدوده قرار داشت، انجام گردید و انتخابات هم در کوی بر پا می‌شد و نتیجه با هماهنگی‌های لازم به ستاد انتخابات منطقه ارسال می‌گردید. و بحمدا... مسائل عمده و مشکل هم که در کوی می‌افتاد با کدخدا منشی مرتفع و مشکل حل می‌شد.

 

منبع: افسر مخابرات( خاطرات سرهنگ مخابرات امیر قلی زارع)،1394، ایران سبز، تهران

1398/2/11 11:51:41 1708 0
قسمت ارائه دهنده: مدیریت تولید محتوا
تویضیحات در موتور جستجو
یکی دیگر از اقدامات انجام شده، ابتدای مسئولیت، جابجایی پرسنل کادر متناسب با شغل و تخصص آن‌ها بود که می‌گفتند خیلی از آن‌ها به علت نداشتن شغل سازمانی تا کنون ترفیع نگرفته‌اند و به صورت اضافه بر سازمان هستند. تعداد آن‌هاهم خیلی بالا است و قرار است به قسمت‌های دیگر در سطح لشکر تقسیم شوند، چنانچه این کار اجرا می‌شد،
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015