• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)

همایش پیشکسوتان معارف جنگ با حضور گروه مشاورین نظامی فرماندهی معظم کل قوا


همایش پیشکسوتان معارف جنگ با حضور گروه مشاورین نظامی فرماندهی معظم کل قوا در تاریخ 30تیر 95 در سالن همایش های معارف جنک برگزار گردید.

همایش، پیشکسوتان، معارف جنگ، گروه مشاورین، فرماندهی معظم کل قوا، ارتش، شهید صیاد، توپخانه، جنگ، نبرد، جنگ، جنگ ایران و عراق

در این جلسه که امیر سرتیپ ستاد دکتر محمد سهرابی، امیر سرتیپ ستاد دکتر اسماعیل سهرابی، امیر سرتیپ ستاد اکبر دیانت فر، امیر دریادار عرشه ستاد محمد حسین شفیعی، امیر دریادار عرشه ستاد عباس محتاج، امیر سرتیپ خلبان ستاد دکتر سید رضا پردیس و امیر سرتیپ ستاد دکتر ناصر محمدی فر حضور داشتند.ابتدا آیاتی از قرآن کریم تلاوت شد و سپس سرود جمهوری اسلامی ایران پخش گردید.

 

در ادامۀ جلسه امیر آراسته رئیس هیئت معارف جنگ طی سخنانی اظهار داشتند: خیر مقدم عرض میکنم حضور مشاورین نظامی محترم فرماندهی معظم کل قوا و پیشکسوتان حاضر در جلسه، یقیناً حضور شما مشاورین نظامی گرانقدر در این جلسه باعث دلگرمی ما و کارکنان و پیشکسوتان معارف جنگ خواهد بود.

قریب به 300نفر از پیشکسوتان در سرتاسر ایران  در آموزشها و همچنین تدوین کتابها ما را یاری میکنند، و امروز فقط تعدادی به عنوان نماینده در اینجا حضور دارند. من زیاد مصدع نمی شوم. میخواهم چند نکته را خدمت شما عرض کنم بعد هم امیر حسینی معاون هماهنگ کننده گزارشی از فعالیتها را خدمت شما ارائه دهند.

 

اول اینکه غیر از من و امیر حسام هاشمی بقیه همکاران همه بازنشسته هستند. این موضوع را بارها خدمت حضرت آقا عرض کردم که این عزیزان رایگان و فی سبیل الله خدمت میکنند. در تشکیلات معارف جنگ هم عناوین معاونت یا مدیریت است اما مسئول هر بخش غالبا یک نفر باز نشسته  با یکی دو نفر وظیفه هستند.

دوم اینکه از عمده فعالیتهای ما آموزش و انتقال تجارب به دانشجویان است. آموزش نظری برای دانشجویان دانشگاهای افسری 2 واحد است. آموزش میدانی هم در همین حد است که در مناطق عملیاتی جنوب برگزار میگردد. تدریس یافته های جنگ هم گاهی عملیات محور است و گاهی خاطره محور که آن هم با رویکرد عملیات تدریس میشود.

سوم اینکه طبق فرمایش حضرت آقا «دفاع مقدس مظهر حماسه است، مظهر معنویت و دینداری است، مظهر آرمانخواهی و مظهر ایثار و از خود گذشتگی است، مظهر ایستادگی، پایداری و مقاومت است، مظهر تدبیر و حکمت است، روایت آن جهاد نیز مقدس و جهاد است» و ما در معارف جنگ همت را بر آن گماشته ایم که مجموعۀ اقدامات آموزشی ، عملیاتی، پرورشی، رفتاری  و فضای کلاسها بسته ای را شامل شود که در بر دارندۀ محتوای فرمایش رهبر فرزانه مان باشد و در نتیجه، بازخوردی که در ارزیابی از  دانشجویان و سپس توسط فرماندهان و سازمانهای عقیدتی سیاسی و حفاظت اطلاعات به عمل می آید، تاثیر آموزشها و اقدامات به همین نحو به خوبی قابل مشاهده است.

و چهارم هم اینکه کلاسهای ما در قالب سالهای جنگ تدریس میشود،کلاسها را هم از دوستان پیشکسوت زمینی، دریایی، هوایی، پدافند، سپاه و جهاد سازندگی بر گزار میکنند و هریک نقش نیروهای خود را هم بیان میکنند. از کلاسها ارزیابی هم به عمل می آوریم . نتیجۀ کلاسهای آموزش نظری و آموزشهای میدانی هم به صورت مکتوب همراه با فیلم و عکس خدمت حضرت آقا گردش کار میشود.

امیر آراسته در پایان با بیان برنامه های تدارک شده خطاب به مشاورین نظامی اظهار داشتند که در پایان برنامه ها چنانچه نقدی، فرمایشی  و یا رهنمودی بود از فرمایشات شما بهره مند خواهیم شد.

پس از آن امیر سید ناصر حسینی با استفاده از پاور پوینت گزارش نسبتاً جامعی از ساختار تشکیلاتی معارف جنگ و فعالیتهای قسمتهای مختلف به سمع و نظر حاضرین در جلسه رسانیده و در قسمتی از این گزارش بخش هایی از فیلم تهیه شده از تأثیرات آموزشهای معارف جنگ بر روی سربازان را پخش نمودند.

 

امیر حسینی در گزارش خود اظهار داشت: هيئت معارف جنگ در سال 1373 توسط شهيد سپهبد علي صياد شيرازي و با حمايت مقام معظم فرماندهي كل قوا با دو هدف عمده تهیه و تدوین تاریخ جنگ و انتقال تجارب به نسل جوان  به طور غير سازماني و داوطلبانه و خودجوش آغاز بكار كرد.

 در این گزارش ساختار غیر سازمانی معارف جنگ متشکل از ریاست هیئت، جانشیین، شورای سیاست گذاری، گروه مشاوران، معاون هماهنگ کننده، معاونت آموزش، کتابخانه و مرکز اسناد، پایگاه اطلاع رسانی، واحد سمعی و بصری، مدیریت رسته ها و دبیرخانه و امور مالی معرفی گردید.

ایشان همچنین آماری از آموزش دیدگان کلاسهای معارف جنگ  در تهران و مراکز آموزشی سایر استانها و همچنین تصاویری از اردوی آموزش میدانی دانشجویان دانشگاههای افسری ارتش را که در اردیبهشت ماه هرسال و به دنبال آموزشهای نظری در مناطق عملیاتی جنوب به مدت 10 روز اجرا میگردد را برای حاظرین به نمایش گذاشتند.

 

در ادامۀ جلسه امیر سر تیپ دکتر محمد سهرابی مشاور نیروی انتظامی حضرت آقا به نمایندگی از گروه مشاورین نظامی فرمانده کل قوا ضمن تشکر از ریاست و کارکنان معارف جنگ و برنامه های تدارک شده و تحسین اقدامات و فعالیتها به ویژه آموزشهای گستردۀ معارف جنگ، در بیاناتی اظهار داشتند: این روح شهید صیاد شیرازی است که کمک معارف جنگ است و من با شناختی که در دانشگاهای مختلف دارم، شهادت میدهم که معارف جنگ در واقع یک دانشگاه معنوی و معرفتی است و کاری را میکند که هیچ دانشگاهی همانند آن را انجام نمی دهند.

 

در پایان لوح افتخاری عضویت در معارف جنگ همراه یادنام معارف جنگ و چند جلد کتاب توسط امیر آراسته  به مشاورین نظامی فرماندهی کل قوا اهداء گردید.

1395/5/6 10:15:25 1399 1
قسمت ارائه دهنده: پایگاه اطلاع رسانی
برای عضویت درکانال سایت هیئت معارف جنگ شهید صیاد شیرازی اینجا کلیک کنید
تویضیحات در موتور جستجو
همایش پیشکسوتان معارف جنگ با حضور گروه مشاورین نظامی فرماندهی معظم کل قوا در تاریخ 30تیر 95 در سالن همایش های معارف جنک بر گزار گردید. در این جلسه که امیر سرتیپ ستاد دکتر محمد سهرابی، امیر سرتیپ ستاد دکتر اسماعیل سهرابی، امیر سرتیپ ستاد اکبر دیانت فر، امیر دریادار عرشه ستاد محمد حسین شفیعی، امیر دریادار عرشه ستاد عباس محتاج، امیر سرتیپ خلبان ستاد دکتر سید رضا پردیس و امیر سرتیپ ستاد دکتر ناصر محمدی فر حضور داشتند
نظرات ارسالی

معصومه خوش نیازی


با عرض سلام.چگونه میشود وقت ملاقات حضوری با امیر سرتیپ ناصر محمدی فر بگیریم؟

جناب سرهنگ سجادی

مدیریت محتوا


سلام علیکم، لطفا به کانون بازنشستگان ارتش تماس بگیرید شاید امکان پذیر شود.

نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015