• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

از هویزه تا آتش بس-36 و پایانی


خبر فوت جانگداز امام خميني(ره):

در صبحگاه مورخه 14/3/1368 خبر ناگوار و جانگذاري از طريق راديو به گوش رزمندگان  اسلام رسيد. خبر رحلت امام خميني رهبر كبير و بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران. اين واقعه همه پرسنل و رزمندگان  منطقه عملياتي را غرق ماتم و اندوه و حزن كرده و چهره همه پرسنل اشك‌آلود و غمناك گرديد. مراسم‌هاي عزاداري و نوحه و فاتحه خواني با حالت اندوه خاصي در يگانها و در روزهاي متوالي برگزار شد. پس از انتخاب حضرت آيتالله خامنه‌اي به عنوان ولي فقيه و فرمانده كل قوا توسط مجلس خبرگان، مجدداً نيروي تازه‌اي در كالبد رزمندگان  دميده شد و كماكان آماده اجراي فرمان مقام ولايت و فرمانده كل قوا و جانفشاني در راه ميهن اسلامي مي‌شوند.

دفاع مقدس، جنگ تحمیلی، معارف جنگ، شهید صیاد شیرازی، شهدای جنگ تحمیلی، امام خامنه ای

انتقال به ستاد لشكر 21 حمزه و پايان خاطرات

برابر دستور لشكر اينجانب در مورخه 20/10/1368 به عنوان رئيس ستاد لشكر21 حمزه به قرارگاه لشكر منتقل شده و از عزيزان تيپ4 زرهي جدا شدم و سرهنگ صديق زاده[1] به جاي سرهنگ قهاري به عنوان فرمانده تيپ 4 تعيين و انتصاب مي‌يابد.(نامبرده فقط از نظر نام خانوادگي با فرمانده سابق لشكر21 حمزه هم نام مي‌باشد).

پس از حضور در قرارگاه لشكر كه در منطقه عين‌خوش مستقر بود، به علت حجم زياد كار و انبوه مكاتبات عملياتي و اداري لشكر و با توجه به وسعت و گستردگي منطقه پدافندي لشكر (از تنگه ابوغريب تا چنگوله) و هماهنگي‌هاي مستمر ستاد لشكر با رده‌هاي بالا، همجوار و يگانهاي  تابعه شديداً درگير شغلي شده و عملاً نتوانستم خاطرات خود را ادامه دهم و همين قدر خاطرنشان مي‌كنم پس از حدود 100 ماه مدت منطقه عملياتي در مورخه 14/11/1369 برابر دستور فرمانده لشكر ضمن حفظ شغل سازماني به عنوان سرپرست باقيمانده لشكر 21 حمزه به تهران اعزام گرديدم.

در پايان نگارشم درود خالصانه خود را نثار روح پرفتوح امام راحل خميني كبير و كليه شهداي جنگ تحميلي نموده و از خداوند متعال خواهانم كه همه آنها را با شهداي كربلا محشور نموده و شفاي عاجل و كامل به مجروحين و جانبازان گرانقدر عطا فرمايد.

 

سرتيپ سيروس لطفي

عكس در سال 77 برداشت ميداني عمليات بيت‌المقدس بهمراه هيأت معارف جنگ

سرتيپ2 زرهي محمود فردوسي

عكس دوران سرهنگي دوره دافوس سال 1363

سرتيپ2 جمشيدي 

(مربوط به برداشت ميداني عمليات بيت­‌المقدس همراه هيأت معارف جنگ در سال 1377)

 

سرتيپ2 علي رزمي

(مربوط به برداشت ميداني عمليات بيت‌المقدس همراه با هيأت معارف جنگ در سال 1377)

 

 

عكسهاي تعدادي از شهداي گردان 220 تانك

 

منبع: از هویزه تا آتش بس، نوجوان، امرالله، 1388، ایران سبز، تهران

 


1. امير سرتيپ2 زرهي اسداله‌صديق‌زاده افسري لايق و باكفايت و با اخلاص كه مدت طولاني در مناطق عملياتي در مشاغل فرماندهي حضور داشته و سپس به بازرسي نزاجا منتقل و بازنشسته شد.

1398/10/28 11:38:7 651 0
قسمت ارائه دهنده: مدیریت تولید محتوا
تویضیحات در موتور جستجو
خبر فوت جانگداز امام خميني(ره): در صبحگاه مورخه 14/3/1368 خبر ناگوار و جانگذاري از طريق راديو به گوش رزمندگان  اسلام رسيد. خبر رحلت امام خميني رهبر كبير و بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران. اين واقعه همه پرسنل و رزمندگان  منطقه عملياتي را غرق ماتم و اندوه و حزن كرده و چهره همه پرسنل اشك‌آلود و غمناك گرديد. مراسم‌هاي عزاداري و نوحه و فاتحه خواني با حالت اندوه خاصي در يگانها و در روزهاي متوالي برگزار شد. پس از انتخاب حضرت آيتالله خامنه‌اي به عنوان ولي فقيه و فرمانده كل قوا توسط مجلس خبرگان، مجدداً ن
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015