• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
  • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

ارتش در نگاه فرمانده معظم کل قوا


بخش دوم: داشتن بنیه قوی اعتقادی و ایمانی-14

امروز بحمدالله هم ظواهری که در ارتش های دنیا مورد اهتمام و توجه است در ارتش ما وجود دارد و هم ایمان، مجاهدت، تقوا و فداکاری. (بیانات فرماندهی معظم کل قوا امام خامنه ای (مد ظله العالی) در مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه افسری امام علی (ع) 13 مهر 1373)

 

دفاع مقدس، جنگ تحمیلی، معارف جنگ، شهید صیاد شیرازی، شهدای جنگ تحمیلی، امام خامنه ای، ارتش جمهوری اسلامی ایران، امام خامنه ای، ارتش و انقلاب، مجاهدت ار

در این بخش به ترتیب تاریخ، نگاهی به توصیف فرماندهی معظم کل قوا امام خامنه ای از نقش ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس پیرامون بنیه قوی اعتقادی و ایمانی خواهیم داشت:

  1. بسیار بودن عناصر مومن در ارتش: ارتش ما از مرحله یک ارتش مکتبی بسیار دور نیست. عناصر مومن در ارتش بسیارند. عناصر آماده و مخلص بسیارند و این افتخار اسلام است و افتخار خط اصلی انقلاب است و افتخار شخص امام است.
  2. تشکیل کارآمدترین و مومن ترین نیروهای انسانی ارتش دنیا: بحمد الله وضع نیروهای نظامی ما امروز از همیشه بهتر است و نه تنها بر خلاف آن کسانی که امیدوار بودند، بعد از انقلاب، ارتش نداشته باشیم، ارتش برای ما ماند، بلکه ارتش به برکت انقلاب و به برکت پیوند با مردم به کیفیتی رسید که در وضع عادی و معولی، یقینا رسیدن آن به این برکت، بسیار دور بود. امروز مثل گذشته نیست که رشته پیوند دهنده نیروهای نظامی فقط یک حاکمیت مطلق و انضباط فقط ظاهری و نه معنوی باشد. امروز آن رشته ای که دل­هایشان را به هم ربط می­دهد و شما را یکی و منسجم می­کند و ان چیزی که همه ملت ایران را به هم متصل کرده، ایمان است. دل مردم، جایگاه محبت شما نظامیان است. ای نظامیان، رزمندگان! ای برادرانی که بحمد الله به برکت انقلاب اسلامی این ملت به بالاترین رتبه یک ارتش مردمی نائل آمدید! انقلاب همه چیزش برای ما موهبت بود و برکت. جنگی هم که ابر قدرت ها بر ما تحمیل کرده اند و انگیزه اصلی آن، بغض ابر قدرت ها نسبت به انقلاب ما بود نیز برای ما موهبت و برکت شد؛ ما را گرد هم جمع کرد به ما توکل داد. به ما احساس استقلال و اتکا به نفس داد. امروز ارتش ما احساس وابستگی نمی­کند.

منبع: مجاهدت ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس، حمید کریمی و فاطمه کریمی، 1396، نشر آتشبار، تهران.

1398/4/30 11:14:42 264 0
قسمت ارائه دهنده: مدیریت تولید محتوا
تویضیحات در موتور جستجو
بخش دوم: داشتن بنیه قوی اعتقادی و ایمانی-14 امروز بحمدالله هم ظواهری که در ارتش های دنیا مورد اهتمام و توجه است در ارتش ما وجود دارد و هم ایمان، مجاهدت، تقوا و فداکاری. (بیانات فرماندهی معظم کل قوا امام خامنه ای (مد ظله العالی) در مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه افسری امام علی (ع) 13 مهر 1373) در این بخش به ترتیب تاریخ، نگاهی به توصیف فرماندهی معظم کل قوا امام خامنه ای از نقش ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس پیرامون بنیه قوی اعتقادی و ایمانی خواهیم داشت:
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015