• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
 • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
 • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
 • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
 • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
 • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
 • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
 • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)
 • 29 فروردین روز ارتش و سالروز حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی باد.
ارتش و دفاع مقدس از دیدگاه ولایت
صوت و تصویر
قطعنامه ها
کتاب آموزش معارف جنگ
آمار بازدید

آشنایی با معاونت فرهنگی هیئت معارف جنگ

بسم الله الرحمن الرحیم

وَالَّذِينَ جَاهَدُوا فِينَا لَنَهْدِيَنَّهُمْ سُبُلَنَا ۚ وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ الْمُحْسِنِينَ

امام خمینی (ره) فرهنگ را مبدأ همه خوشبختی ها و بدبختی های یک ملت می داند و همچنین مقام معظم رهبری نیز فرهنگ را ستون فقرات حیات یک ملت می داند.

همانطور که یکی از مؤلفه های اصلی اقتدار نظامی است و حاصل آن بازدارندگی است اقدار فرهنگی نیز از مؤلفه های اقتدار ملی است و حاصل آن بازدارندگی فرهنگی است که در مقابل انزوای فرهنگی به وجود می آید.          "مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا"

برابر تدابیر ارزنده ریاست محترم معارف جنگ شهید سپهید علی صیاد شیرازی در ساختار جدید معارف معاونت فرهنگی و روابط عمومی معارف جنگ از ابتدا سال 1398 با 3 مدیریت تبلیغات و روابط عمومی، سمعی و بصری و مرکز اسناد و کتابخانه تشکیل و شروع بکار نموداست.

از جمله وظایف این معاونت:

 • برقراری ارتباط و همکاری و تعامل با مراکز و مؤسسات فرهنگی نیروهای مسلح و سایر ارگان ها، از جمله ارتش، سپاه، بسیج، نیروی انتظامی، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ستاد کل، امور ایثارگران وزارت ارشاد اسلامی، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی است.
 • کمک به سازمان های مربوطه در اجا جهت تبیین نقش ارتش در دفاع مقدس و مساعدت به ارتش در  پاسخگویی به ابهامات و شبهات در خصوص دفاع مقدس با کمک معاونت پژوهش و اسناد و مدارک موجود در هیئت معارف جنگ.
 • جمع آوری و بهره برداری از اسناد و مدارک مکتوب، سمعی بصری و نگهداری و ارائه خدمات به پژوهشگران در مرکز اسناد.
 • اطلاع رسانی و انعکاس فعالیت های هیئت معارف جنگ.

برابر خط مش های ترسیمی ریاست محترم معارف جنگ کلیه فعالیت های فوق در راستای منافع ملی، وحدت و یکدلی نیرو های مسلح و سر افرازی و سر بلندی و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برنامه ریزی و اجرا خواهد شد.

در شرفیابی مورخه 19/06/96 ریاست محترم هیئت معارف جنگ به محضر مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا معظم اله فرموند: همین که شما دارید انجام می دهید کار های مورد نیاز کشور است و واقعا معارف جنگ مهم است و در ادامه نیز مقرر فرمودند؛ آن روزی که شهید صیاد شیرازی پیشنهاد کرد که این کار را انجام بدهیم من بی برو برگرد همین جوری که خواست قبول کردم و گفتم خودم هم پشتیبانی می کنم شما هم که آمدید همینجور و بعد از این هم انشالله همینجور خواهد بود و خداوند به شما قوت و نیرو بدهد که تلاش تان را ادامه بدهید.

«مَن كانَ للَّه كان اللهُ لَه»

 

 

 

برنامه کوتاه روایت پایداری

 

 

 

 

بازدید تعدادی از مسئولان هیئت معارف جنگ از خبرگزاری دفاع مقدس

در دومین روز از هفته گرامی داشت دفاع مقدس، بنا به دعوت خبرگزاری دفاع مقدس(دفاع پرس) ، سرتیپ دوم ستاد ابوالقاسم کیا؛ معاونت پژوهش، سرتیپ دوم ستاد احمد آرام؛ مدیر آموزش های وظیفه با تحصیلات عالی، سرهنگ ستاد ایرج یزدی نژاد؛ معاون فرهنگی و سرهنگ ستاد علی سجادی؛ مدیر تولید محتوای سایت از هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی از این خبرگذاری بازدید و نسبت به بهبود هماهنگی ها و تبادل اطلاعات در حوزه دفاع مقدس، هماهنگی های لازم را به عمل آوردند.

در این جلسه ابتدا سردبیر خبرگزاری دفاع مقدس ضمن خوش آمد گویی به مهمانان گزارش مبسوطی در باره تاریخچه تشکیل، اهداف، ساختار و عملکرد این خبر گزاری ارائه نمود. سپس امیر کیاء نیز در باره تاریخچه تشکیل هیئت معارف جنگ، اهداف ، سازمان و گوشه ای از فعالیت های هیئت بویژه در بعد آموزشی مطالبی ارائه کرد.  همچنین امیر آرام، سرهنگ سجادی و نیز سرهنگ یزدی نژاد نیز در باره بخش مربوطه خود مطالبی را ارائه کردند.

پس از ارائه گزارش ها، لوح یادبودی به مناسبت این بازدید به خبر گزاری اهدا شد و در خاتمه اعضای اعزامی هیئت معارف با بازدید از گروههای مختلف این خبر گزاری با کارکنان آنها به گفت و گو پرداختند.

گزارش کامل این دیدار را می توانید در لینک زیر مشاهده نمایید.

لینک

 

 

 

 

 

 

4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015