• ارتش کلمه ی طیبه است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • ارتش جمهوری اسلامی ايران تنها ارتشی است كه در خدمت مردم و منافع ملی است و اعتقادات و احساسات بدنه و فرماندهان آن نيز همانند آحاد مردم است. (فرمانده معظم كل قوا)
  • اساس استقلال مملكت بر ارتش است؛ بر نيروهاى زمينى و هوايى ودریائی است؛ لكن ارتشى كه متكى به ملت باشد. (امام خميني-ره)
  • وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهدِیَّنَهُم سُبُلَنَا وَ اِنَّ اللهَ لَمَعَ المُحُسِنِینَ (قرآن کریم، سوره مبارکه عنکبوت، آیه شریفه 69)
  • ما در جنگ ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم. (امام خمینی - ره)
  • چرائی های جنگ تحمیلی و پاسخ به پرسشهای شما در خصوص دفاع مقدس در قسمت پرسش از شما، پاسخ از ما.
  • ارتش ما پشتوانه ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال كشور ماست. (امام خميني-ره)
  • «رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید»، جملۀ منتخب مردم از بیانات سال94 مقام معظم رهبری(ایسنا)

به مناسبت 19بهمن روز نیروی هوایی - انتشار مجدد


در آن شرایط، درست است که تا پیروزى قطعى انقلاب چند روزى بیشتر نبود، اما هیچکس نمیتوانست پیش‌بینى کند که 19 بهمن، یک 22 بهمنى هم در پى خواهد داشت. پیش‌بینى قطعى نمیشد کرد؛ کار خطرناکى بود!نیروى هوایى با این کار یک جوهره‌اى را از خودش نشان داد؛ این جوهره در جنگ هم آشکار شد؛ هم بخش آفندى، هم بخش پدافندى.بهترین، اولین، درخشان‌ترین، آبروبخش‌ترین حرکات ارتش جمهورى اسلامى در آغاز جنگ تحمیلى، کارهاى نیروى هوائى بود؛ این ادامه‌ى همان جوهره بود. - مقام معظم رهبری(دیدار 1387)

به مناسبت 19بهمن روز نیروی هوایی،جنگ،دفاع مقدس،ارتش،هیئت معارف جنگ،شهید صیاد شیرازی،جنگ ایران و عراق

پس از پیروزی انقلاب اسلامی همه ساله با فرا رسیدن دهۀ مبارک فجر و در سالروز واقعۀ تاریخی 19 بهمن جمعی از کارکنان نیروی هوائی به همراه فرماندهان خود با حضرت امام روح الله (ره) و پس از رحلت آن حضرت و سکانداری مقام معظم رهبری با ایشان تجدید بیعت می کنند.

در این مراسم معمولاً فرماندۀ نیروی هوایی گزارشی از وضعیت نیروی تحت فرماندهی خود، پیشرفتها و دست آورهای یک ساله در زمینه های فن آوری های پیچیده نیروی هوایی و سایر موارد را به عرض می رسانند و پس از آن هم از فرمایشات و رهنمودهای فرماندهی کل قوا بهره مند می شوند. رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای (دام ظله العالی)، در این دیدارها ضمن فرمایشات خود تعابیری زیبا و بیان کنندۀ اهمیت و ارزش آن بیعت تاریخی به کار برده اند که قابل تأمل هستند، به ویژه آن که معظم له در 25 سال زعامت خویش علاوه بر جایگاه رفیع رهبری انقلاب و فرماندهی کل قوا، به لحاظ داشتن سوابق مبارزاتی در دوران ستمشاهی و بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند ملت ایران داشتن مسئولیت‌‌‌های مختلفی همچون نمایندگی امام (ره) در شورای عالی دفاع و نیروهای مسلح، حضور در جبهه های نبرد با متجاوزین بعثی، چند دور نمایندگی مجلس شورای اسلامی و دو دوره ریاست جمهوری، به عنوان یک تحلیلگر بی بدیل مسائل سیاسی اجتماعی، همه ساله زوایای مختلف از این حرکت انقلابی را تبیین و برای کارکنان نیروی هوائی، نیروهای مسلح و عموم مخاطبین بیان می فرمایند. در اینجا به لحاظ رعایت اختصار گزیده ای از بخشی از فرمایشات مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا جهت استفادۀ علاقمندان ارائه می گردد:

در مراسم دیدار و تجدید بیعت روز 19 بهمن سال 1387 رهبر اندیشمند انقلاب اسلامی، با خضوع مخصوص خودشان، در بخشی از فرمایشاتشان انگیزه، خواستگاه و خود جوش بودن بیعت 19 بهمن 57 کارکنان نیروی هوایی با امام خمینی (ره) را تبیین و راز ماندگاری آن را اخلاص بالای پدید آورندگان این حرکت دانسته و فرمودند:  
"خیلى خوش‌آمد عرض می کنم به شما عزیزان و خرسندم از دیدن چهره‌هاى جوان و پرنشاط شما مجموعه‌ى پرارزشِ نیروى هوایى ارتش جمهورى اسلامى ایران.
حتماً همه‌ى ما - هم من، هم شما - باید سپاسگزار باشیم از کسانى که روز 19 بهمن را با عمل خودشان - نه با زبان، نه با قرارداد - با اقدام خودشان، با عزم خودشان به وجود آوردند و ماندگار کردند.
وقتى یک اقدامى، خالص، صحیح، متکى بر اندیشه‌ى درست و سرشار از اخلاص انجام می گیرد، خاصیت آن، ماندگارى است. خیلى از کارهاى نمایشى را ما ممکن است انجام بدهیم؛ بعضى کارهاى دستورى را ممکن است ما انجام بدهیم که در آن اخلاص کافى وجود نداشته باشد؛ گذشت زمان آنها را محو می کند، نابود می کند؛ لیکن قضیه‌ى 19 بهمن از این جمله نبود؛ از جمله‌ى حوادثى بود که از دل ایمان و اخلاص و عزم راسخ جوشید. در آن شرایط، درست است که تا پیروزى قطعى انقلاب چند روزى بیشتر نبود، اما هیچکس نمی توانست پیش‌بینى کند که 19 بهمن، یک 22 بهمنى هم در پى خواهد داشت. پیش‌بینى قطعى نمی شد کرد؛ کار خطرناکى بود. عزم راسخ آن جوانان که جوانهایى بودند شبیه شما، این بود که آمدند ایمان خودشان، عزم خودشان، پیوستگى خودشان با ملت و درک و تشخیص صحیح خودشان از عمق حادثه‌اى را که داشت اتفاق مى‌افتاد، با عمل خودشان نشان دادند. البته خطرناک هم بود، اما اقدام کردند و 19 بهمن ماندگار شد.
این حادثه، یک حادثه‌ى دفعى نبود. نیروى هوایى با این کار یک جوهره‌اى را از خودش نشان داد؛ این جوهره در جنگ هم آشکار شد؛ هم بخش آفندى، هم بخش پدافندى. در دفاع هشت‌ساله، در آن وقتى که ملت ایران احساس میکرد کأنّه حصارهاى امنیت پیرامون او وجود ندارد و دشمنان بدون هیچ بیم و واهمه‌اى مى‌آمدند و بمباران می کردند؛ تهاجم می کردند، نیروى هوایى آن جوهره را نشان داد. بهترین، اولین، درخشان‌ترین، آبروبخش‌ترین حرکات ارتش جمهورى اسلامى در آغاز جنگ تحمیلى، کارهاى نیروى هوایى بود؛ این ادامه‌ى همان جوهره بود. و الان هم همین جور است...
 

1393/11/18 581 0
قسمت ارائه دهنده: پایگاه اطلاع رسانی
برای عضویت درکانال سایت هیئت معارف جنگ شهید صیاد شیرازی اینجا کلیک کنید
تویضیحات در موتور جستجو
- در آن شرایط، درست است که تا پیروزى قطعى انقلاب چند روزى بیشتر نبود، اما هیچکس نمیتوانست پیش‌بینى کند که 19 بهمن، یک 22 بهمنى هم در پى خواهد داشت. پیش‌بینى قطعى نمیشد کرد؛ کار خطرناکى بود! - نیروى هوایى با این کار یک جوهره‌اى را از خودش نشان داد؛ این جوهره در جنگ هم آشکار شد؛ هم بخش آفندى، هم بخش پدافندى.
نظرات ارسالی
نظر شما


Retype the CAPTCHA code from the image
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 


4
>
تهران انتهای اتوبان ارتش خیابان برادران شهید شاهمرادی صندق پستی: 554-19575 - کدپستی: 1676653517
02122979698
Info@maarefjang.ir
پیام کوتاه هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی
300040004620
نرم افزار اندروید هیئت معارف جنگ
در این نرم افزار در بخش معارف جنگ عملیاتهای دوران دفاع مقدس همراه با نقشه هر عملیات و به تفکیک از سال اول تا سال هشتم جنگ قابل مشاهده می باشد.
هیئت معارف جنگ را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
کلیه حقوق قانونی این سایت متعلق به هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.

انتشار مقالات و مطالب در این پایگاه به منزله تائید تمام و کمال آنها نبوده، بلکه مطالب منعکس کننده نظرات نویسندگان آنها می باشد.

maarefjang @ 2015